بازوبندی كه روند ام اس را به دقت زیر نظر می گیرد

بازوبندی كه روند ام اس را به دقت زیر نظر می گیرد

به گزارش بیست و یكم محققان به بررسی دستگاهی پرداختند كه برای تعیین تغییرات كوچك و كوتاه مدت در ارتباط با عملكردهای حركتی و قدرت عضلات مفید می باشد.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، برای مردمی كه از بیماری "ام اس" (MS) رنج می برند، سنجش چگونگی نوسان وضعیت آنها در دوره های زمانی كوتاه، امری دشوار است.
در یك پژوهش جدید، محققان به بررسی دستگاهی پرداختند كه در این حوزه ابداع شده است و می تواند تغییرات ظریفی كه شاید پنهان بمانند را شناسایی كند.
به صورت معمول، پیشرفت بیماری ام اس از راه ارزیابی های گاه به گاه و در كلینیك های درمانی ردیابی می شود.
این بدان معناست كه زمانی كه بیمار گرفتار مشكل شد و یا در وضعیت خود بهبود پیدا كرد، مورد سنجش قرار می گیرد. در نتیجه امكان دارد میان تغییراتی كه اتفاق افتاده اند و هرگونه پاسخ برای درمان آنها، فاصله زمانی ایجاد شود.
در این راستا، محققان دانشكده پزشكی دانشگاه "كالیفرنیا، سن دیگو" به فكر بررسی یك محصول موجود در بازار افتادند كه تحت عنوان " MYO-band" مشهور است.
این بازوبند در ابتدا برای كنترل حركات دستگاه های الكترونیكی ساخته شده و روی بازو بسته می شود.
بازوبند " MYO-band" مجهز به شتاب سنج، ژیروسكوپ و الكترودهای سطحی نوار عصب و عضله است كه پالس های الكتریكی اعصاب را از راه پوست تشخیص می دهند.
بازوبند مذكور روی ۱۱۷ بیمار مبتلا به ام اس و ۳۰ فرد سالم آزمایش شده است. در آزمایشاتی كه روزانه كمتر از ۵ دقیقه زمان لازم داشت، این افراد بازوبند را روی بازو یا ماهیچه ساق پا بستند و به ترتیب با انگشتان دست و پای خود ۲۰ ضربه زدند.
اطلاعات حاصل از این آزمایش برای تجزیه و تحلیل به صورت بی سیم به یك كامپیوتر انتقال یافت.
در مقایسه با روش های بالینی با استانداردهای برتر، محققان دریافتند كه این دستگاه برای تعیین تغییرات كوچك و كوتاه مدت در ارتباط با عملكردهای حركتی و قدرت عضلات، قابل اطمینان است.
برنامه ریزی شده كه مطالعات وسیع تری در این عرصه صورت گیرد و از نرم افزارهای تخصصی تر در این عرصه كمك گرفته شود.
"جنیفر گریوز"(Jennifer Graves)، محقق ارشد این پژوهش اظهار نمود: هم اكنون، ما اقدامات قابل توجهی برای تعیین پیشرفت بیماری ام اس نداریم.
وی افزود: توسعه این دستگاه ها به ما كمك می نماید كه به جای ۳ تا ۵ سال، طی ۶ تا ۱۲ ماه روند پیشروی بیماری ام اس را ارزیابی نماییم.1398/12/10
16:44:10
5.0 / 5
3595
تگهای بازوبندی كه روند ام اس را به دقت زیر نظر می گیرد: آزمایش , ابداع , استاندارد , الكترونیكی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیست و یکم