همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده

همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده

به گزارش بیست و یكم مجاورت هلال ماه و سیاره زهره طی ساعات آینده رخ خواهد داد.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا، سی ان ان نوشت: اگر در نیمكره شمالی زندگی می كنید، پنجشنبه شب (به وقت آمریكا) شاهد آسمانی روشن خواهید بود، چونكه سیاره زهره و ماه در مجاورت یكدیگر قرار خواهد گرفت. به جنوب غربی نگاه كنید و سیاره زهره را كه بسیار روشن به نظر می آید، در كنار هلال ماه ببینید.
سیاره زهره كه سومین جرم آسمانی درخشان پس از خورشید و ماه از زمین دیده می شود، بعنوان «ستاره غروب» در آسمان ظاهر خواهد شد. این سیاره كه حالا در دورترین نقطه مدار خود نسبت به خورشید قرار می گیرد، از سطح زمین قابل رؤیت است.
وقتی جای گیری این سیاره در بیشترین فاصله خود از خورشید نزدیك به اعتدال بهاری باشد، سیاره زهره برای حداكثر زمان ممكن پس از غروب آفتاب قابل مشاهده خواهد بود. پنجشنبه شب حدود ساعت ۹: ۳۰ در منطقه خلیج سان فرانسیسكو، حدود چهار ساعت پس از غروب آفتاب، این سیاره زیبا قابل مشاهده خواهد بود.
در طول ماه آینده، رخداد مشابهی روی خواهد داد و زهره در حداكثر فاصله خود نسبت به خورشید قرار خواهد گرفت كه در ۲۴ مارس در مناطق خلیجی، تقریباً چهار ساعت در طول شب قابل مشاهده خواهد بود. در نیمه دوم سال، زهره تغییرات قابل ملاحظه ای خواهد داشت و تحت عنوان «ستاره صبح» شناخته خواهد شد.1398/12/09
23:12:33
5.0 / 5
3685
تگهای همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده: سیاره
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیست و یکم