استفاده از گرافن در تولید تایر دوچرخه برای افزایش مقاومت

استفاده از گرافن در تولید تایر دوچرخه برای افزایش مقاومت

به گزارش بیست و یكم یكی از شركت های تولیدكننده تایر در جهان از گرافن برای تولید تایر دوچرخه بهره برده است. به ادعای این شركت، استفاده از گرافن باعث افزایش مقاومت تایرها شده است.به گزارش بیست و یكم به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت گودیر (Goodyear) یكی از تولیدكنندگان برجسته تایر در جهان، با یك تایر جدید دوچرخه كه با استفاده از فناوری نانو تولید شده، وارد بازار دوچرخه شد. این تایر تقویت شده با فناوری نانو جهت استفاده در مسابقه های مختلف طراحی شده است.
این شركت پس از ۴۴ سال، در سال ۲۰۱۸ تولید لاستیك های دوچرخه را از سر گرفت. با بازگشت موفقیت آمیز به بازار این شركت درصدد بود تا تایر تولید نماید كه برای المپیك و مسابقه های رقابتی مناسب باشد. نام این شركت مترادف با موفقیت مداوم و عملكرد پیشرو در تمام موتورهای مسابقه ای است.
در ساخت تایر ویكتوریا كه یك لاستیك استاندارد طلایی است از گرافن استفاده شده است. به قول گودیر، این لاستیك ها برای «سریع ترین دوچرخه های جهان» طراحی شده اند تا بهترین عملكرد را داشته باشند.
به گفته این شركت در تایر ایگل F۱ كه یك تایر با كارایی بالا است، مقاومت غلتكی با استفاده از گرافن كاهش یافته و در نتیجه سایش به آهستگی اتفاق می افتد.
در دنیای دوچرخه سواری رقابتی، یك مزیت حاشیه ای می تواند تفاوت قابل ملاحظه ای در رقابت ایجاد كند. فناوری گرافن، باعث چنین مزیت هایی در تایرهای گودیر شده است. فناوری نانو به ورزشكارانی كه از تایر گودیر استفاده می نمایند مزیت پنهان می دهد. این شركت در تولید تایرها از سیلیكای كروی (غیربلوری) به صورت آمورف بهره برده است.
براساس اطلاعات انتشار یافته این شركت، تایرهای تولید شده در گودیر شتاب بیشتر و مقاومت رولینگ كمتر بوجود می آورد.
شركت گودیر در سال های اخیر سرمایه گذاری وسیعی در كارخانه های این شركت در تایوان انجام داده و همینطور كارخانه تایرسازی خویش را در چین گسترش داده است.
گودیر در حال آزمایش روش های دیگر تولید است تا به یك شركت توسعه دهنده سیلیكا از خاكستر پوسته برنج تبدیل گردد.
گرافن بعنوان یكی از گزینه های بسیار امیدواركننده در صنعت شناخته می شود كه به آرامی در حال وارد شدن به محصولات مختلف صنعتی است. از این ماده در تولید تلفن های همراه، هدفون، ادوات هوشمند پوشیدنی، تصفیه آب و سنسور استفاده شده است.

1398/12/08
10:03:01
5.0 / 5
3945
تگهای استفاده از گرافن در تولید تایر دوچرخه برای افزایش مقاومت: آزمایش , استاندارد , تولید , دوچرخه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم