اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی تسهیل شد

اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی تسهیل شد

به گزارش بیست و یکم محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی شدند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا افضل زاده عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به اینکه دستگاه تسلامتر وسیله ای برای اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی است، اظهار داشت: اندازه گیری میدان مغناطیسی به کمک حسگر اثر هال موجود در نوک پروب انجام می شود.
وی اضافه کرد: خصوصیت های دستگاه تسلامتر شامل محدوده اندازه گیری از ۰ تا ۲۰۰۰ میلی تسلا در حالت متناوب و مستقیم است. تسلامتر ایران ساخت مجهز به دو نوع پروب در جهت میدان و عمود بر میدان نمایشگر ۳.۲ اینچی رنگی اندازه گیری با دقت نمایش ۰.۰۱ و حداکثر ۵ درصد خطا قابلیت میانگین گیری است.
وی تصریح کرد: تسلامتر قابلیت اندازه گیری میدان مغناطیسی را در انتشار ایستگاه های اصلی تلفن همراه، اندازه گیری توان فرکانس رادیویی برای فرستنده ها، اندازه گیری و تشخیص شبکه های ارتباطی بیسیم و نشت مایکروویو را دارد.
عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان افزود: از تسلامتر در شرکتهای تولید برق، ایستگاه های کامپیوتری، کارخانجات تجهیزات الکترومغناطیسی مانند فن ها، ژنراتورها و ویدئو مانیتورها، تعمیر و نگهداری نوار مغناطیسی، عیب یابی و تصدیق سیم کشی، لابراتوار های کالیبراسیون و اندازه گیری پسماندهای میدان های مغناطیسی باقی مانده از تجهیزاتی که این میدان را تولید می کنند، مانند انواع جرثقیل های آهنربایی استفاده می شود.
این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: طراحی محصولات دانش بنیان امروز علاوه بر اشتغال زایی و صرفه جویی ارزی، این توانایی را بوجود می آورد تا صنایع کشور در کوتاه ترین زمان ممکن به تجهیزات خود دسترسی داشته باشند و خطوط تولید برای مدت زمان زیاد متوقف نشود.

1401/05/16
21:16:57
0.0 / 5
523
تگهای اندازه گیری شدت میدان مغناطیسی تسهیل شد: تولید , حسگر , دانش بنیان , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم