افتتاح نمایشگاه قابلیت های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش بنیان

افتتاح نمایشگاه قابلیت های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش بنیان

نمایشگاه قابلیت های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر دفاع افتتاح شد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه شرکتهای دانش بنیان، اقتدار و ایستادگی را تحقق بخشیده اند افزود: وزارت دفاع و پشتیبانی همکاری و تعامل خوبی در جهت پشتیبانی از توانمندی های زیست بوم فناوری و نوآوری، شرکتهای دانش بنیان داشته و این نقشی اثرگذار در صنعت دفاعی ایفا می کند. خوشبختانه سهم قابل توجهی از تولیدات فناورانه در این عرصه به کمک این شرکت ها تأمین شده است.

توانمندی شرکتهای دانش بنیان در صنعت دفاعی

محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن اشاره به توانمندی شرکتهای دانش بنیان در صنعت دفاعی کشور اظهار داشت: ظرفیت این شرکت ها به یاری صنعت دفاعی آمده و زمینه مناسبی را برای اقتدارآفرینی و خودکفایی فراهم نموده است.

وی این نمایشگاه را فرصتی مناسب برای ارتقای سطح تولیدات دانش بنیان در صنعت دفاعی خواند و اظهار داشت: حدود هزار و صد محصول دانش بنیان در حوزه های دفاعی ساخته شده است. امیر سرتیپ آشتیانی اظهار داشت: الان حدود ۵هزار شرکت دانش بنیان با صنعت دفاعی کشور در تعامل و همکاری هستند.

در این نمایشگاه محصولات دانش بنیان مختلفی که در حوزه دفاعی کارآمد داشتند به نمایش درآمد. برج های سیار کنترل و مراقبت پرواز، شیرهای توپی و عملگر تا سایز ۵۶ اینچ، فن محوری برگشت پذیر، مکنده غبارات پرتویی، لابراتوار سیار زیستی، جایگاه سیار گاز طبیعی، اتوبوس تمام برقی بومی سازی شده همچون این محصولات به حساب می آید.


منبع:

1401/05/12
10:11:43
0.0 / 5
430
تگهای افتتاح نمایشگاه قابلیت های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش بنیان: تولید , دانش بنیان , شركت , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم