ساخت نسل جدید هواپیماهای ترابری نظامی مافوق صوت

ساخت نسل جدید هواپیماهای ترابری نظامی مافوق صوت

نخستین پرواز نسل بعدی هواپیماهای مافوق صوت غیرنظامی هنوز انجام نشده، اما تولید سریع انواع نظامی آن درحال بررسی است.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، نورث روپ گرومن و شرکت بوم در نمایشگاه بین المللی هوایی فارنبرو توافق نامه ای برای ساخت مدل به روز شده هواپیمای مافوق صوت اورچر که قبلاً توسط شرکت بوم عرضه شده، امضا کردند.
هنگامی که آخرین هواپیمای مسافربری مافوق صوت کنکورد در سال ۲۰۰۳ آخرین پرواز خویش را انجام داد، بخش هوافضا در جهان گرفتار وقفه ای در حوزه فناوری شد که از آخر مأموریت های آپولو دیده نشده بود. اما الان یک نسل جدید از هواپیماهای مافوق صوت غیرنظامی درحال تولید است.
هواپیمای مافوق صوت بوم ۷۱ متر طول داشته و می تواند تا ۸۰ مسافر را با سرعت ۱.۷ ماخ در حین پرواز بر روی آب و ۰.۹۴ ماخ در حین پرواز بر روی زمین حمل کند. این ارقام حداقل دو برابر سرعت هواپیماهای معمولی خواهد بود و امکان پروازهای چهار و نیم ساعته از توکیو به سیاتل را فراهم می آورد.
اورچر مقرر است نخستین پرواز خویش را در سال ۲۰۲۶ انجام دهد و تا سال ۲۰۲۹ وارد خدمت شود، اما توافق جدید با نورث روپ گرومن نشان داده است که ارتش ایالات متحده و کشورهای متحد آن به انواع جدیدی از هواپیماهای ترابری که برای مأموریت های واکنش سریع ارتش و دولت مناسب هستند علاقه مند است. انتظار می رود این هواپیماها برای مأموریت هایی مانند انتقال نیروها، تحویل تجهیزات پزشکی، تخلیه افراد صدمه دیده و مأموریت های شناسایی استفاده شوند.


منبع:

1401/05/02
10:01:35
0.0 / 5
486
تگهای ساخت نسل جدید هواپیماهای ترابری نظامی مافوق صوت: تولید , شركت , فناوری , هواپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیست و یکم