تولید کف پوش های مقاوم به ضربه و فشار با فناوری نانو

تولید کف پوش های مقاوم به ضربه و فشار با فناوری نانو

کف پوش بتنی مقاوم به سایش با کمک فناوری نانو تولید شد تا عملکرد و کارایی بندرگاه ها، اسکله ها و انبارهای صنایع دریایی بهبود یابد.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کشش، مقاومت و عمر کفپوش های بتنی تولید شده با فناوری نانو، از کیفیت بالاتری نسبت به نمونه های معمولی برخوردارست بطوریکه می توان از این محصول در مکان هایی مانند انبارهای صنایع دریایی و کشتیرانی، بندرگاه ها و اسکله ها که عوامل مخرب محیطی همچون فشار و ضربه های شدید مکانیکی وجود دارد استفاده نمود.
محققان یک شرکت دانش بنیان با حمایت ستاد توسعه نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به تولید این محصول شدند. این کف پوش بتنی مقاومت مکانیکی بالا وزن پایین، نفوذپذیری و جذب سطحی پایین آب، مقاومت خمشی بهبود یافته، مقاومت به ضربه عالی، کیفیت و سطح ظاهری مناسب، دوام بالا و تغییر ابعادی کمی دارد.
بتن یکی از مصالح پرکاربرد در صنایع مختلف است که مقاومت آن به سایش و ضربه های احتمالی یک مزیت است. فناوری نانو به کمک آمد تا عملکرد این محصول کاربردی در کف پوش های صنعتی بیشتر شود. نانوذرات باتوجه به خواص ناشی از ابعاد بسیار ریز می توانند خواص بتن همچون مقاومت سایشی را بالا برند.

1401/04/30
17:25:21
0.0 / 5
456
تگهای تولید کف پوش های مقاوم به ضربه و فشار با فناوری نانو: تولید , دانش بنیان , شركت , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم