اسپیس ایکس ۲۶۳۰ کیلوگرم بار را به ایستگاه فضایی بین المللی برد

اسپیس ایکس ۲۶۳۰ کیلوگرم بار را به ایستگاه فضایی بین المللی برد

یک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس از مقر فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شد. همراه این موشک یک کپسول رباتیک برای تامین ذخایر ایستگاه فضایی بین المللی نیز به مدار زمین رفت.


به گزارش بیست و یکم به نقل از اسپیس، موشک فالکون ۹ با دو بوستر کپسول CRS-۲۵ را نیمه شب گذشته به وقت گرینوویچ به فضا برد. ۲.۵ دقیقه بعد از پرتاب، بوستر اول موشک از آن جدا شد. اما بوستر دوم همراه کپسول به مسیر خود ادامه داد. بوستر اول موشک حدود ۷.۵ دقیقه بعد از پرتاب بطور ایمن روی پهپاد کشتی در اقیانوس آتلانتیک فرود آمد. کپسول دراگون یک و نیم روز در فضا به مسیر خود ادامه می دهد تا به مقصد برسد. طبق برنامه ریزی ها مقرر است CRS-۲۵ ساعت ۱۵: ۲۰ دقیقه به وقت گرینوویچ روز شنبه در کنار ایستگاه فضایی بین المللی پهلو بگیرد. ابتدا قرار بود این کپسول یک ماه قبل به فضا پرتاب شود، اما عملیات مذکور به سبب رصد. اختلالی در سیستم پیشرانش CRS-۲۵ به تاخیر افتاد.
کپسول مذکور ۲۶۳۰ کیلوگرم بار شامل تجهیزات علمی و ذخایر را به ایستگاه فضایی بین المللی می رساند. محموله مذکور شامل تجهیزاتی برای ۴۰ تحقیق علمی است که اکنون در ایستگاه فضایی درحال انجام هستند. درکنار این موارد، مواد غذایی تازه نیز به فضا ارسال شده اند. این بیست و پنجمین عملیات ارسال محموله ای است که اسپیس ایکس برای ناسا انجام می دهد. مقرر است کپسول ۳۳ روز در فضا باقی بماند و سپس همراه محموله ای شامل نمونه ها و تجهیزات مربوط به ۵۰ تحقیق علمی، زباله و غیره به زمین بازگردد.

1401/04/25
12:58:45
0.0 / 5
504
تگهای اسپیس ایکس ۲۶۳۰ کیلوگرم بار را به ایستگاه فضایی بین المللی برد: ربات , سیستم , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم