آژانس فضایی اروپا به دنبال ۲۰ داوطلب برای آزمایش غوطه وری روی آنها

آژانس فضایی اروپا به دنبال ۲۰ داوطلب برای آزمایش غوطه وری روی آنها

بیست و یكم آژانس فضایی اروپا به دنبال ۲۰ داوطلب برای آزمایش غوطه وری روی آنها


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، آژانس فضایی اروپا با همكاری كلینیك "مِدِس"(Medes) فرانسه می خواهد تاثیر "حمام های غوطه وری خشك"(dry-immersion baths) و به شكلی شناور بودن را بر روی بدن زنان مورد بررسی قرار دهد. آنها به دنبال ۲۰ داوطلب زن هستند كه بتوانند در اواخر سال ۲۰۲۰ به مدت پنج روز در مركز "مدس" فرانسه بر روی تخت قرار گیرند.
طی این مطالعه داوطلبان همانند فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی در وانی كه تجربه شناور و معلق بودن فضانوردان در فضا را برای افراد ایجاد خواهد كرد، قرار خواهند گرفت.
آنها به داوطلبان زن نیاز دارند چون كه آژانس فضایی اروپا تقریباً هیچ اطلاعاتی در مورد تاثیر شناور بودن بر بدن زنان ندارد و این در شرایطی است كه پیش تر چنین آزمایشاتی بر روی مردان انجام شده و پژوهشگران داده هایی از تأثیر شناور بودن بر بدن مردان در دسترس دارند.


دانشمندان این مطالعه می گویند كه این كار امكان دارد در ابتدا برای افراد جذاب و لذت بخش به نظر برسد اما باید بدانند كه خیلی زود این لذت از بین خواهد رفت.
"جنیفر انگو آن"(Jennifer Ngo-Anh) پژوهشگر ارشد بخش پرواز فضایی انسان آژانس فضایی اروپا اظهار داشت: در دور اول آزمایشات، آزمایش خاصی صورت نمی گیرد. ما تنها اطلاعاتی را برای درك بهتر مدل غوطه وری خشك و نحوه واكنش زنان برای تحقیقات گسترده تر جمع آوری خواهیم كرد. ما درخواست های زیادی برای داوطلب شدن در این مطالعات دریافت می نماییم اما برخی گویی آنرا جدی نگرفته اند ازاین رو باید بگویم دراز كشیدن در رختخواب به نظر سرگرم كننده است اما لذت آن خیلی سریع از بین می رود. ما برای داوطلبانی كه زندگی روزمره خویش را فدای پیشرفت جستجوهای انسانی می كنند، بسیار احترام قائلیم.
آزمایش غوطه وری خشك برای ایجاد محیط خسته كننده و یكنواخت پروازهای فضایی، محدودیت های حركتی و سایر تأثیرات آن محیط بر روی بدن طراحی شده است. به قول آژانس فضایی اروپا انجام آزمایش غوطه وری خشك به آنها در بررسی ودرك اثرات مضر پروازهای فضایی بر بدن انسان و طراحی یك روش نوین برای پیشگیری از اتفاقات مذكور و كاهش فعالیت حركتی كمك خواهد نمود. آزمایش دیگر آزمایش "بستر آب" (water bed) خواهد بود و سر داوطلبان هم به علت آزمایش بستر آب در شش درجه زیر افق نگه داشته می شود و بخشی از شانه های آنها هم می بایست همیشه روی تخت بماند حتی زمانی كه آنها قصد رفتن به دستشویی را دارند.
انتهای


1398/12/01
13:25:44
5.0 / 5
3752
تگهای آژانس فضایی اروپا به دنبال ۲۰ داوطلب برای آزمایش غوطه وری روی آنها: آزمایش , پژوهش , تحقیقات , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیست و یکم