ژاپنی ها یك پوست مصنوعی ساختند كه درد را حس می كند

ژاپنی ها یك پوست مصنوعی ساختند كه درد را حس می كند

به گزارش بیست و یكم تعدادی از پژوهشگران ژاپنی یك پوست مصنوعی برای ربات ها بوجود آورده اند كه درد را احساس می كند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گروهی از محققان در ژاپن روی یك پوست مصنوعی كار می كنند كه می تواند به ربات ها كمك نماید تا با انسانها همدردی كنند. این امر می تواند سبب شود ربات ها از ماشین های بی روح به موجودات زنده واقعی تبدیل شوند.
یك گروه تحقیقاتی در دانشگاه اوزاكا در ژاپن روی یك پوست مصنوعی كار می كنند كه می تواند به ربات ها در احساس درد كمك نماید. این می تواند به ربات ها كمك نماید تا با انسان ها همدردی كنند.
در حالیكه ما با ربات های انسان نمایی كه از لحاظ عاطفی شبیه به انسان باشند خیلی فاصله داریم، این تحقیق یك گام مهم برای تحقق بخشیدن به آنها است. این فناوری با تعبیه حسگرهایی در پوست نرم و مصنوعی ربات محقق می شود كه می تواند لمس ملایم و درد ناشی از وارد آمدن ضربه را تشخیص دهد.
ربات های مجهز به این پوست مصنوعی می توانند به صورت بالقوه عواطف را بروز دهند. این پیشرفت كوچك با نام "سیستم عصبی درد" توسعه یافته توسط "میورو آسادا" سرپرست این گروه تحقیقاتی در نهایت منجر به توسعه ربات هایی می شود كه مانند انسان ها درد را تجربه می كنند.
این گروه ژاپنی قبلاً سر رباتیك یك كودك معروف به "آفتو"(Affetto) را ساخته است كه به شكل بی نظیری واقع گرایانه است و می تواند در واكنش به لمس و درد، چهره خویش را تغییر دهد.
طبق گفته های "كینگسون مان" متخصص علوم اعصاب از دانشگاه كالیفرنیای جنوبی، لس آنجلس، این پیشرفت می تواند تعاملی غنی تر بین ماشین ها و جهان در آینده ایجاد كند.
"آسادا" امیدوار است كه این پیشرفت بتواند پنجره ای برای توسعه ربات هایی باز كند تا مثل انسان، درد را تشخیص دهند. این یك مهارت حیاتی مهم برای ربات هایی است كه برای كمك به مراقبت از سالمندان طراحی شده اند.
این كه آیا این گروه می تواند رباتی را بسازد كه مانند یك انسان باشد یا خیر، هنوز مشخص نمی باشد. اما این یك گام رو به جلو در ادغام و یكپارچه كردن ربات ها با جامعه بشری است.
این مطالعه در مجله American Association for the Advancement of Science انتشار یافته است.1398/11/29
15:00:27
5.0 / 5
4124
تگهای ژاپنی ها یك پوست مصنوعی ساختند كه درد را حس می كند: تحقیقات , حسگر , دانشگاه , ربات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیست و یکم