در گزارش بیست و یكم عنوان شد؛

همکاری دانش بنیانهای ایرانی با ونزوئلا در ۳ حوزه فناوری

همکاری دانش بنیانهای ایرانی با ونزوئلا در ۳ حوزه فناوری

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: تا حالا قرار شده که در زمینه فناوری های حوزه کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی با ونزوئلا همکاری مشترک داشته باشیم.مهدی قلعه نوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب بازدید هیئت ونزوئلایی از دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان از خانه فناوری و نوآوری ایران مستقر در نمایشگاه بین المللی تهران عنوان کرد: وزیر علوم و فناوری و وزیر کشاورزی ونزوئلا از محصولات شرکتهای دانش بنیان در این نمایشگاه بازدید کردند و شرکتهای ایرانی به ارائه توضیحاتی درباره محصولات خود پرداختند.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه در این نمایشگاه دو شرکت در زمینه کشاورزی و دو شرکت در زمینه بیوتکنولوژی محصولات خودرا به این هیأت معرفی کردند، بیان کرد: حالا درحال مذاکره هستیم که به همکاری مشترک با ونزوئلا برسیم.
قلعه نوی با تاکید بر این که علاوه بر فاکتور هشت، محصولات ۴ شرکت دانش بنیان برای این هیأت جذاب بود، اظهار داشت: قرار شد در زمینه فناوری های مربوط به کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی همکاری مشترک داشته باشیم و برخی حوزه ها می تواند به مرحله صادرات هم برسند.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: بدین سبب امیدواریم گشایش همکاری با ونزوئلایی ها انجام گیرد. هنوز مقدمات همکاری و صحبت ها در حوزه همکاری ادامه دارد.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه این کشور همانند ایران تحریم است بدین سبب آنها مشتاق همکاری هستند، افزود: ونزوئلایی ها خواهان همکاری در حوزه تولید مشترک با کشور ما هستند.
وی اشاره کرد: معاونت علمی و فناوری در تلاش است تا با پیگیری های لازم مقدمات را برای صادرات محصولات فناورانه کشورمان به بازار ونزوئلا فراهم آورد.
به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، گابریلا سرویلیا خیمنس وزیر علوم و فناوری و ویلمار کاسترو سوتلدو وزیر کشاورزی ونزوئلا از آخرین دستاوردها و توانمندی های فناورانه خانه فناوری و نوآوری ایران مستقر در نمایشگاه بین المللی و نمایشگاه دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان در زمینه دام، طیور آبزیان با همراهی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بازدید نمودند.
در این بازدید محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان و خلاق در زمینه های مختلف کشاورزی، دارو، سلامت، گیم، انیمیشن، اسباب بازی و غیره به هیأت ونزوئلایی معرفی گردید تا شرایط برای صادرات این محصولات به آمریکای لاتین برقرار شود.
این بازدیدها با هدف توسعه بازار تولیدات ایران ساخت در جهان، معرفی توانمندی های فناورانه کشورمان به ونزوئلا، افزایش تعاملات و تبادلات فناورانه میان شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی و شرکت های متناظر ونزوئلایی و آشنایی وزرای کشاورزی و علوم و فناوری ونزوئلا با توانمندی ها و پیشرفت های فناورانه ایران، انجام شد.

1401/03/25
08:34:07
0.0 / 5
465
تگهای همکاری دانش بنیانهای ایرانی با ونزوئلا در ۳ حوزه فناوری: بازی , تكنولوژی , تولید , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیست و یکم