کم تحرکی به افزایش خروپف منجر می شود

کم تحرکی به افزایش خروپف منجر می شود

به گزارش بیست و یکم بررسی جدید پژوهشگران ˮدانشگاه آریزوناˮ نشان داده است که کم تحرک بودن، افزایش خروپف را به همراه دارد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، پژوهش جدیدی نشان داده است افرادی که به صورت مکرر خروپف می کنند و افرادی که بیشتر در معرض خطر آپنه خواب هستند، نسبت به افرادی که خروپف نمی کنند، فعالیت کمتری دارند.
پژوهشگران "دانشگاه آریزونا"(UArizona) در این پروژه، رابطه بین دفعات خروپف و کم تحرک بودن را طی سه سال بررسی کردند. شرکت کنندگان این پروژه، فراوانی خروپف و کم تحرک بودن را گزارش کردند و پژوهشگران، امتیازی را برای شناسایی افراد در معرض خطر آپنه خواب در نظر گرفتند.
پس از تطبیق جنسیت، سن، نژاد، سطح تحصیلات و وضعیت تاهل مشخص شد افرادی که خروپف مکرر دارند، در مقایسه با افرادی که هیچگاه خروپف نمی کنند، حدود ۳۶ دقیقه بیشتر در روز بی تحرکی داشته اند. همچنین، افرادی که بیشتر در معرض خطر آپنه خواب قرار داشتند، حدود ۴۴ دقیقه بیشتر در روز کم تحرک بودند.
دکتر "مایکل گراندنر"(Michael Grandner)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: مشکلات تنفسی در رابطه با خواب مانند خروپف و آپنه خواب، در این افراد بسیار رایج هستند اما این مشکلات فقط بر شب تأثیر نمی گذارند. آنها می توانند به خستگی بیشتر و انرژی کمتر منجر شوند که همه چیز را از خلق و خو گرفته تا استرس تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین است که حتی خروپف کردن هم می تواند بر سلامتی و تندرستی تاثیر بگذارد.
این پژوهش، در نشست "SLEEP 2022" به چاپ رسید.
منبع:

1401/03/17
22:23:32
0.0 / 5
469
تگهای کم تحرکی به افزایش خروپف منجر می شود: پژوهش , دانشگاه , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیست و یکم