قسمت جدید سریال کری خوانی های ایلان ماسک و بیل گیتس

قسمت جدید سریال کری خوانی های ایلان ماسک و بیل گیتس

بیست و یکم قسمت جدید سریال کُری خوانی های ایلان ماسک و بیل گیتس


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "ایلان ماسک" بنیانگذار و مدیر عامل شرکت "تسلا" در ماه آوریل در شبکه اجتماعی توییتر، به "بیل گیتس" بنیانگذار شرکت "مایکروسافت" با به اشتراک گذاشتن مطلبی که در آن "گیتس" را با کنایه به اضافه وزن وی با شکلک یک مرد آبستن مقایسه می کرد، توهین کرد.
این توییت پاسخی بود به اتهاماتی که روز پیش از آن توسط "ماسک" مطرح شده بود، در خصوص این که "گیتس" می خواهد تعداد زیادی از سهام "تسلا" را که در اختیار دارد به فروش برساند و به ارزش سهام این شرکت لطمه بزند.
حالا "بیل گیتس" به آن اظهارات "ماسک" طبق معمول به روشی بسیار متین تر پاسخ داده است.
"گیتس" در مصاحبه ای با یک یوتیوبر فرانسوی اظهار داشت: تسلا سرمایه کم ندارد. تسلا کار فوق العاده ای انجام داده است. خودرو های آن عالی هستند.
این در شرایطی است که اگر توئیت های "ماسک" را در نظر بگیرید، رویکرد "گیتس" رویکرد بسیار شریف تری است.
"گیتس" اضافه کرد: من نسبت به "ایلان" یا هر کس دیگری، پول بیشتری برای مقابله با تغییرات اقلیمی می پردازم. من دلارهای بشردوستانه زیادی خرج می کنم. من از شرکت ها حمایت می کنم. خودرو های برقی مسئولِ حدود تنها ۱۶ درصد از تولید آلاینده ها هستند. ما باید ۸۴ درصدِ دیگر را حل نماییم.
وی ادامه داد که او(ایلان ماسک) کار بزرگی انجام داده است و هر چه در بازار سهام پیش بیاید، سرعت او را کم نمی کند یا به هیچ وجه به او صدمه نمی رساند.
"ماسک" هم در توییتر با نوشتن کلمه "آه" به این مصاحبه واکنش نشان داد که حدس زده می شود که این حتی یک قدم بالاتر از شکلک مرد آبستن و توهین است.
در آن زمان که "ایلان ماسک" "بیل گیتس" را به دستکاری سهام تسلا متهم کرد، همینطور شایعاتی در خصوص انتشار متن های فاش شده در مورد تماس "گیتس" با "ماسک" برای عرضه یک پیشنهاد بشردوستانه پخش گردید که "ماسک" پیشنهاد "گیتس" را رد کرده بود.
در متن های فاش شده از مکالمات این دو فرد ثروتمند، شاهد بودیم که "ماسک" به "گیتس" پیام داده بود که آیا شما هنوز یک "موقعیت شورت"(اصطلاحی در بازار سرمایه به مفهوم فروش) نیم میلیارد دلاری در مقابل تسلا دارید؟ "گیتس" هم پاسخ داده بود متاسفم که باید بگویم آنرا نبسته ام. می خواهم در مورد کارهای بشردوستانه صحبت نماییم.
"ماسک" هم در پاسخ گفته بود متأسفم، وقتی که شما در مقابل شرکت تسلا، شرکتی که بیشترین تلاش را برای حل تغییرات اقلیمی انجام می دهد، چنین برخوردی دارید، من نمی توانم کمک های بشردوستانه شما را در مورد تغییرات آب و هوایی جدی بگیرم.
در مجموع، "گیتس" همیشه رویکرد مثبت تری نسبت به "ماسک" در این رابطه مغشوش دو نفره داشته است و در گذشته حتی به تعریف و تملق گویی از "ماسک" پرداخته است.
بعنوان مثال پارسال اظهار داشته بود: این مهم می باشد که بگوییم کاری که "ایلان" با تسلا انجام داد، یکی از بزرگترین کمک هایی است که هر کسی تاکنون در مورد تغییرات آب و هوایی انجام داده است و می دانید، دست کم گرفتن "ایلان" ایده خوبی نیست.
حالا باید دید که آیا این دو نفر دشمنی ها را کنار گذاشته اند و با هم برای سود بشریت همکاری می کنند یا همچنان به تنش و بحث ادامه می دهند.
منبع:

1401/03/16
21:38:06
0.0 / 5
540
تگهای قسمت جدید سریال کری خوانی های ایلان ماسک و بیل گیتس: تولید , شبكه اجتماعی , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیست و یکم