كهكشانی كه بدون علت جوان مرگ شد!

كهكشانی كه بدون علت جوان مرگ شد!

بیست و یكم: یك كهكشان عظیم كه حدود 12 میلیارد سال پیش وجود داشته است، سبب حیرت پژوهشگران شد.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این كهكشان عظیم زمانی وجود داشت كه كیهان تنها ۱.۸ میلیارد ساله بود و به سبب روند سریع حیات و مرگ در جوانی، حیرت دانشمندان را برانگیخته است.
این كهكشان معروف به "XMM-۲۵۹۹" بوده و تا زمانی كه كیهان تنها یك میلیارد سال قدمت داشت، تعداد بی شماری از ستاره ها را در خود تشكیل داده است.
ستاره شناسان دانشگاه "كالیفرنیا" مدعی شده اند كه هشت میلیون سال پس از آن، این كهكشان بطور ناگهانی غیرفعال شده است كه دلیل آن هم معین نمی باشد.
"بنجامین فارست"(Benjamin Forrest ) اظهار كرد، قبل از اینكه كیهان به سن دو میلیارد سالگی برسد، "XMM-۲۵۹۹" توانسته بود جرمی معادل بیشتر از ۳۰۰ میلیارد خورشید را تشكیل دهد.
این كهكشان عظیم در اوج فعالیت خود سبب تولد بیشتر از هزار جرم خورشیدی در سال شد. در مقایسه با این میزان می توان به كهكشان "راه شیری" اشاره نمود كه هر ساله حدود یك ستاره جدید را تشكیل می دهد.
پژوهشگران توانستند در یك رصدخانه در هاوایی، اندازه گیری های دقیقی را انجام دهند و مسافت این كهكشان را با استفاده از قوی ترین تلسكوپ ها محاسبه كنند.
"جیلیان ویلسون"(Gillian Wilson) از دیگر پژوهشگران پروژه اظهار كرد، چیزی كه سبب می شود كهكشان "XMM-۲۵۹۹" بسیار جالب، غیر معمول و اعجاب انگیز شود، این است كه دیگر ستاره ای ایجاد نمی كند.
این پژوهشگران در حال انجام تحقیق های بیشتر پیرامون این كهكشان اسرارآمیز هستند.
منبع:

1398/11/18
14:50:05
5.0 / 5
4048
تگهای كهكشانی كه بدون علت جوان مرگ شد!: پژوهش , تلسكوپ , دانشگاه , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم