ثبت اختراع اپل برای رفع مشكل چین خوردگی در گوشی های تاشو

اپل گوشی تاشو می سازد؟

اپل گوشی تاشو می سازد؟

به گزارش بیست و یكم شركت اپل در هفته جاری حق امتیاز اختراع جدیدی را در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده ثبت نمود كه امكان دارد به ساخت یك نسخه جدید از آیفون تاشو منجر شود.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این پتنت با عنوان "دستگاه های الكترونیكی با نمایشگر و لولاهای قابل انعطاف" ثبت شده و گوشی هوشمندی را توضیح می دهد كه دارای یك نمایشگر انعطاف پذیر است كه می تواند به دو نیم تا شود.
در ثبت اختراع جدید اپل نگاهی منحصر به فرد برای یك مشكل رایج نمایشگرهای تاشو عرضه شده كه طی آن مقادیر مختلفی از فشار به صفحه دستگاه وارد می شود و این فشار بستگی به باز یا بسته بودن صفحه دارد.
این تفاوت ها در فشار وارد شده به صفحه، می تواند به چین دار شدن صفحه و در نهایت ایجاد مشكل در كیفیت تصویر در قسمت تاشده منجر شود.
برای رفع این مشكل، شركت "اپل" مكانیسم جدیدی را بوجود آورده كه سبب می شود نمایشگر با زوایه ای كمی تیز در اطراف لولای دستگاه به بیرون كشیده شود.


زاویه ای از فشار كه كمی بیشتر از زاویه ای است كه در بخش بیرونی نمایشگر اعمال می شود.
زمانی كه دستگاه به جای تا شدن، باز می شود، لولاها دو بخش پشتیبان فلزی و داخلی را گسترش می دهند كه به پر شدن هر فضای داخلی در دستگاه منجر می شود تا به این ترتیب، هیچ چین و چروكی در صفحه ایجاد نشود.


تا زمانی كه گوشیهای هوشمند تاشو همچنان وجود داشته باشند، بعضی از مشكلات مختص به خویش را هم برای سازندگان آنها، به همراه دارند.
به عنوان مثال سال گذشته، شركت "سامسونگ" نخستین گوشی هوشمند تاشو خویش را رونمایی نمود كه دو هزار دلار قیمت دارد. ولی بعضی از كاربران گزارش داده اند كه نمایشگر این گوشی به هنگام باز شدن صفحه گرفتار چین خوردگی می شود.1398/11/16
23:22:14
5.0 / 5
4554
تگهای اپل گوشی تاشو می سازد؟: آیفون , اپل , الكترونیكی , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیست و یکم