توسط محققان كشور؛

جوهر زیستی جایگزین استخوان در بدن می شود

جوهر زیستی جایگزین استخوان در بدن می شود

به گزارش بیست و یکم محققان کشور موفق به ساخت جوهر زیستی استخوانی برای جایگزینی استخوان در بدن شدند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جوهر زیستی استخوانی، بعنوان محصول راهبردی حوزه مهندسی بافت، جایگزینی نوین برای استخوان است که شامل دسته بندی های مختلفی چون سرامیکی، پلیمری و ترکیبی می شود.
ازجمله امتیازهای آن، امکان طراحی و ساخت برای نقاط مختلف بدن است که همین پارامتر، انحصار را از روی عضو خاص برداشته و پوشش خدمات خودرا بر روی حدودا تمامی استخوان های بدن گسترش می دهد.
همچنین بواسطه مهندسی موثر در جنس ترکیبات خود، از زیست سازگاری بالایی برخوردارست و خواص مکانیکی آن، به استخوان شبیه است.
ازجمله قابلیت های بسیارمهم این جوهرها، برخورداری از عنصر هدایت رشد استخوان است که سبب عدم توقف فرآیندهای حرفه ای این زیست بوم بوده و عنصری سازگار با بدن و اسکلت بندی آنست.
به گفته مجید حاجی حسینعلی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولیدکننده جوهرهای زیستی استخوانی، به سبب تعدد، اکنون مراحل مختلفی را طی می کنند که برخی در مرحله بافت انسانی و برخی نیز در مرحله بافت حیوانی به سر می برند.
وی اظهار داشت: این جوهرها با برخورداری از فناوری های نانو و زیست فناوری و با دریافت تسهیلات مرکز راهبردی فناوری های همگرا، زمینه های تولید و توسعه خودرا به انجام رسانده اند.

1401/03/08
23:05:27
0.0 / 5
511
تگهای جوهر زیستی جایگزین استخوان در بدن می شود: تولید , خدمات , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم