استفاده از آب شور در سرویس بهداشتی با كمك یك باكتری

استفاده از آب شور در سرویس بهداشتی با كمك یك باكتری

به گزارش بیست و یكم محققان یك دانشگاه عربستانی موفق به كشت یك باكتری شدند كه می تواند منجر به تقویت امكان استفاده از آب شور در سرویس های بهداشتی شود.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، با عنایت به كمبود آب تمیز و شیرین در خیلی از نقاط دنیا، بهتر است در مناطقی كه با كمبود آب مواجهند این آب در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار نگیرد.
در حالیكه بعضی از مناطق ساحلی از آب دریا جهت استفاده در فلاش تانك استفاده می نمایند، انجام این كار هم مشكلات خاص خویش را به همراه دارد.
در این راستا محققان چاره ای برای این مورد پیدا كرده اند.
به صورت معمول، آب شیرینی كه در فلاش تانك ها استفاده می شود، به تصفیه خانه های فاضلاب راه پیدا می كند و ریزدانه هایی حاوی دو نوع باكتری، برای از بین بردن نیتروژن فاضلاب استفاده می شوند.
در كنار فرآیندهای مختلف دیگر، استفاده از این ریزدانه ها سبب می شود به پاكسازی آب كمك گردد. بدین سان هنگام بازگشت مجدد این آب به آبراه ها مانند رودخانه ها و اقیانوس ها، آلودگی كمتری ایجاد می شود.
متاسفانه یكی از این دو نوع میكروب، با عنوان یك باكتری اكسیداسیون آمونیوم بی هوازی شناخته می شود و تحمل بسیار كمی در آب های شور دارد. در نتیجه، در از بین بردن نیتروژن از فاضلاب دریا كاملا بی اثر است.
این یكی از اصلی ترین دلایلی است كه از این نوع آب برای فلاش تانك ها استفاده نمی گردد.
در این راستا محققان دانشگاه علم و صنعت "ملك عبدالل"ه عربستان یك باكتری متفاوتی را از آب دریای سرخ كشت داده اند. این نوع باكتری "Candidatus Scalindua sp. AMX۱۱" نام گرفته و آزمایشات آزمایشگاهی آن نشان داده است كه در حذف نیتروژن از آب دریا غنی از نیتروژن تا ۹۰ درصد موثر بود.
نتایج این پژوهش در مجله "Water Research" منتشر شد.1398/11/15
22:36:54
5.0 / 5
3959
تگهای استفاده از آب شور در سرویس بهداشتی با كمك یك باكتری: آزمایش , پژوهش , دانشگاه , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیست و یکم