شرکتهای مخابراتی برای تأمین برق به باد و خورشید متوسل شدند

شرکتهای مخابراتی برای تأمین برق به باد و خورشید متوسل شدند

اریکسون و دویچه تله کام دو شرکت مخابراتی بزرگ اروپا قصد دارند برای تأمین انرژی دکل های تلفن همراه از انرژی باد و انرژی خورشیدی بهره بگیرند.به گزارش بیست و یکم به نقل از رویترز، دکل های تلفن همراه نسل پنجم که در آینده نزدیک به شکل گسترده در جهان نصب خواهند شد، انرژی زیادی مصرف می کنند و برای کاهش هزینه ها چاره ای جز توسل به انرژی های تجدید پذیر وجود ندارد.
آلمانی ها که نگران افزایش مصرف برق و تشدید هزینه های تمام شده هستند، راه های جدیدی را برای تولید انرژی امتحان می کنند که مبتنی بر تولید کربن کمتر و اتکا به منابع پایدار باشد.
بررسی های مؤسسه مورگان استنلی نشان میدهد اپراتورهای مخابراتی انگیزه بیشتری برای کاهش هزینه ها دارند، چونکه آنها باید تا سال ۲۰۳۰ بیشتر از ۸۷۲ میلیارد دلار را در سطح جهانی جهت راه اندازی نسل بعدی شبکه های نسل پنجم اختصاص دهند.
اریکسون باید برای تأمین انرژی مورد نیاز سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار هزینه کند که این رقم در آینده به ۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید و بنابراین این شرکت سرمایه گذاری برای ایجاد صفحات خورشیدی و توربین های بادی را جدی گرفته و مرکزی را در دیتنهیم در ۱۹۳ کیلومتری شمال مونیخ در دست اقدام دارد. این شرکت همینطور با بهره گیری از صفحات خورشیدی تا ۱۰ درصد از انرژی مورد نیاز خویش را تأمین می کند. دویچه تله کام هم اعمال کرده دراین زمینه برنامه های متنوعی را به اجرا خواهد گذاشت.


منبع:

1401/03/03
22:35:30
0.0 / 5
502
تگهای شرکتهای مخابراتی برای تأمین برق به باد و خورشید متوسل شدند: اپراتورها , تولید , شركت , مخابرات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم