برای فعال كردن بازوی رباتیك؛

روس ها در فضا راهپیمایی کردند

روس ها در فضا راهپیمایی کردند

بیست و یکم: 2 فضانورد روسی روز گذشته در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی پیاده روی کردند تا یک بازوی رباتیک جدید را فعال کنند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از سی ان ان، اولگ آرتمیف و دنیس ماتویو پیاده روی ۶ ساعت و ۳۷ دقیقه ای خودرا از ساعت ۱۱: ۰۱ به وقت آمریکا شروع کردند و آنرا در ۱۷: ۳۷ دقیقه تکمیل کردند. مقرر است آرتمیف و ماتویو طی دو پیاده روی فضایی مکانیسمی خارج از ماژول روسی نائوکا را فعال کنند که البته یک پیاده روی آن انجام شد.
طی پیاده روی که روز گذشته انجام شد، دو فضانورد پنل کنترل برای یک بازوی رباتیک ۳۷ فوتی را نصب و متصل کردند. علاوه برآن، آنها پوشش های محافظتی بازو را برداشتند. از بازوی رباتیک برای مساعدت با پیاده روی های فضایی و انتقال اشیای مختلف خارج از ماژول روسی ایستگاه فضایی بین المللی در آینده استفاده می شود.
این اولین پیاده روی فضایی خارج از ایستگاه فضایی بین المللی امسال میلادی و در کل دویست و چهل و نهمین عملیات برای پشتیبانی از سرهم بندی، نگهداری و ارتقای آزمایشگاه مذکور است. مقرر است پیاده روی دوم در ۲۸ آوریل صورت گیرد که طی آن پوشش های گرمایی محافظتی بازوی رباتیک برداشته خواهد شد. همین طور ماتویو و آرتمیف مفصل های بازوی رباتیک را حرکت می دهند و توانایی آن برای گرفتن اشیا را آزمایش می کنند.


منبع:

1401/01/31
12:36:36
0.0 / 5
554
تگهای روس ها در فضا راهپیمایی کردند: آزمایش , ربات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم