به صورت آزمایشی؛

نخستین هواپیمای جهان با غول پیكرترین موتور جت دوقلو پرواز كرد

نخستین هواپیمای جهان با غول پیكرترین موتور جت دوقلو پرواز كرد

بیست و یكم: هواپیمای 777 ایكس بوئینگ كه مجهز به بزرگترین موتور جت دو قلوی جهان است، پرواز آزمایشی خودرا در روز شنبه با موفقیت به انتها رساند.به گزارش بیست و یكم به نقل از سی ان بی سی، ۷۷۷ ایكس نسل جدیدی از هواپیماهای پهن پیكر شمرده می شود كه بوئینگ امیدوار است با رونمایی از آن خاطره تلخ سقوط دو هواپیمای ۷۳۷ مكس این شركت به سبب نقص فنی به فراموشی سپرده شود.
ابتدا قرار بود پرواز این هواپیما در روز پنج شنبه یا جمعه صورت بگیرد. اما شرایط بد جوی این پرواز را به تأخیر انداخت. در نهایت این هواپیما از اورت واشنگتن به هوا بلند شد و پس از چهار ساعت پرواز در نزدیكی سیاتل به زمین نشست. مقرر است برای كسب اطمینان از ایمنی این هواپیما طی سال ۲۰۲۰ آزمایش های دیگری بر روی هواپیمای مذكور صورت بگیرد.
بوئینگ به سبب برخی مشكلات فنی موتورهای GE۹X تولیدی جنرال الكتریك كه در ۷۷۷ ایكس نصب شده، پرواز آزمایشی هواپیمای مذكور را یك سال به تأخیر انداخته بود. قطر فن موتور این هواپیما به ۳.۳ متر می رسد كه در نوع خود بی نظیر است. این هواپیما ظرفیت حمل ۴۲۶ مسافر را دارد.
طول بال های این هواپیما در مجموع به بیشتر از ۷۱ متر می رسد و قابلیت تاشوی بال های مورد اشاره سبب می شود كه این طول حداكثر به میزان ۶ متر كم شود. این امر عبور ۷۷۷ ایكس را از برخی مسیرهای فرودگاهی كه دارای محدودیت هایی هستند، تسهیل می كند.
قیمت هر یك از این هواپیماها ۴۲۲.۲ میلیون دلار بوده و بوئینگ تاكنون سفارش خرید ۳۴۴ واحد از آنها را دریافت كرده كه بیشترین میزان سفارش خرید مربوط به هواپیمایی امارات است.


منبع:

1398/11/06
13:25:39
5.0 / 5
4445
تگهای نخستین هواپیمای جهان با غول پیكرترین موتور جت دوقلو پرواز كرد: آزمایش , تولید , شركت , هواپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم