دبیر ستاد زیست فناوری:

ضرورت اثرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد کلان کشور

ضرورت اثرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد کلان کشور

بیست و یکم: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: هنوز دانش بنیان ها در اقتصاد دانش به عدد و رقم لازم نرسیده اند و باید برای این منظور هدف گذاری هایی صورت گیرد.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی در نشست فعالان اقتصاد دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی اظهار داشت: خوشبختانه اتفاقات خوبی که در مجلس افتاد ایجاد داشبوردی برای پیگیری مسائل دانش بنیان ها در وزارتخانه هاست.
وی، اضافه کرد: این داشبورد برای دانش بنیان ها طراحی شده که می توانند موضوعات این دانش بنیان ها را در سطح دولت و مجلس مطرح کند.
قانعی با اعلان اینکه سهم صادرات تکنولوژی های های تک در کشور ما کمتر از یک درصد است، اضافه کرد: باید هدف گذاری برای افزایش سهم صادرات در جی دی پی باشد.
وی اضافه کرد: هنوز شرکتهای دانش بنیان در اثرگذاری اقتصاد کلان نتوانسته به خوبی عمل کنند و این به عدد و رقم نرسیده است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به کوشش های انجام شده برای توسعه دانش بنیان ها اشاره کرد: باید همه ستادهای معاونت علمی سهم اقتصاد دانش بنیان را در زمینه خود مشخص کنند.
وی اظهار داشت: برخلاف کوشش های صورت گرفته در زمینه دانش بنیان ها، سهم صادرات با فناوری بالا کمتر از یک درصد است و باید این میزان افزایش یابد.
قانعی اشاره کرد: بدین جهت لازم است که هدف گذاری هایی برای تأثیرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد دانش بنیان در زمینه صادرات و… صورت گیرد.


منبع:

1401/01/25
13:07:41
0.0 / 5
525
تگهای ضرورت اثرگذاری دانش بنیان ها در اقتصاد کلان کشور: تكنولوژی , دانش بنیان , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم