گردشگران فضایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند

گردشگران فضایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند

بیست و یکم: کپسول حامل چهار مسافر ماموریت کاملا خصوصی ˮAx-1ˮ دقایقی پیش به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، شرکت فضایی "اسپیس ایکس" و شرکت پروازهای فضایی خصوصی "آکسیوم اسپیس" با پرتاب چهار شهروند به فضا برای اقامتی هشت روزه در ایستگاه فضایی بین المللی تاریخ ساز شدند.
این چهار مسافر در روز جمعه، ۱۹ فروردین سوار بر موشک "فالکون ۹" شرکت "اسپیس ایکس" در ساعت ۱۹: ۴۷ به وقت تهران از پایگاه فضایی کندی سفر خودرا شروع کردند و دقایقی قبل به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شدند.
خدمه این ماموریت، فضانورد سابق ناسا "مایکل لوپز-الگریا" (Michael López-Alegría) و "لری کانر" (Larry Connor)، "مارک پتی" (Mark Pathy) و "ایتان استیبه" (Eytan Stibbe) هستند. آنها که ساعت ها آموزش را برای حضور در این سفر گذرانده اند، مقرر است چندین آزمایش در طول ماموریت خود به انجام برسانند.
حالا این ۴ توریست فضایی تا ساعاتی دیگر از کپسول دراگون به داخل ایستگاه فضایی نقل مکان خواهند کرد تا ۸ روز را درون این ایستگاه در مدار زمین زندگی کنند.
در ابتدا قرار بود این سفر در روز سوم آوریل صورت گیرد، اما آزمایش "تمرین لباس خیس" موشک غول پیکر ناسا آنرا به تعویق انداخت و به روز ششم آوریل موکول کرد. از آن جا که سکوی پرتاب موشک ناسا و موشک اسپیس ایکس هر دو در مرکز فضایی کندی و در کنار یکدیگر قرار دارند، امکان انجام همزمان این دو ماموریت وجود نداشت.
هم اکنون هفت فضانورد حرفه ای در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند که شامل سه فضانورد آمریکایی همچون "راجا چاری"(Raja Chari)، "کایلا بارون"(Kayla Barron) و "توماس مارشبرن" (Tom Marshburn)، "ماتیاس ماورر"(Matthias Maurer) آلمانی و سه فضانورد روسی با اسامی "سرگئی کورساکوف"(Sergey Korsakov)، "اولگ آرتمیف"(Oleg Artemyev) و "دنیس ماتویف"(Denis Matveev) می شود.
منبع:

1401/01/21
11:50:40
0.0 / 5
558
تگهای گردشگران فضایی به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند: آزمایش , آموزش , شركت , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیست و یکم