محققان دانشگاه استنفورد پیشنهاد كردند

مبارزه با آتش سوزی استرالیا با آتش!

مبارزه با آتش سوزی استرالیا با آتش!

به گزارش بیست و یكم محققان دانشگاه ˮاستنفوردˮ در صورتیكه وقوع آتش سوزی های گسترده و ویرانگر گریبان استرالیا را گرفته است، در حال آزمایش راهكارهای جدیدی همچون مقابله با آتش توسط آتش دیگر هستند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گروهی از پژوهشگران دانشگاه"استنفورد" در مقاله ای كه در مجله Nature Sustainability انتشار یافته است، توضیح دادند كه راه انداختن آتش سوزی های كنترل شده یا اصطلاحا "تجویزی"(prescribed) با كاهش پوشش گیاهی، آتش را قادر به بالا رفتن از درخت و كاهش خطر آتش سوزی گسترده می كند.
كالیفرنیا در ۲۰ درصد از مساحت خود نیاز به آتش تجویزی دارد. این آتش سوزی ها به ندرت به فراتر از مرزهای تعیین شده پخش می شوند و همان مزایای زیست محیطی همچون كاهش بیماری و حشرات موجود در جنگل را دارند كه آتش سوزی هایی كه بطور طبیعی، اتفاق می افتند به همراه دارند.
پژوهشگران تخمین می زنند كه در كالیفرنیا نیاز به سوزاندن یا كاهش پوشش گیاهی برای كاهش آتش سوزی های گسترده در وسعت حدود ۲۰ میلیون هكتار وجود دارد كه تقریباً معادل ۲۰ درصد از مساحت این ایالت را تشكیل می دهد.
پژوهشگران در یك بیانیه مطبوعاتی با بیان نتایج كار خود گفتند: طی سال ها برنامه ها برای آتش های تجویزی افزایش یافته است، اما نیمی از زمین هایی كه قرار بود سوزانده شوند به سبب نگرانی در مورد دود حاصل و آلوده كردن هوا انجام نشدند.
"كریس فیلد" مدیر مؤسسه محیط زیست استنفورد می گوید: آتش های تجویزی مؤثر و ایمن هستند. كالیفرنیا باید موانع استفاده آنها را برطرف كند تا ما از آتش سوزی های ویرانگر بیشتر جلوگیری نماییم.
پژوهشگران می گویند در سطح دولت باید اقدامات بیشتری در این عرصه صورت گیرد. در صورتیكه ایالت كالیفرنیا در حال برداشتن موانع و افزایش سرعت برای مقابله با آتش سوزی های گسترده در آینده است، پژوهشگران معتقدند كه باید اقدامات بیشتری صورت گیرد و خواهان تامین بودجه مداوم برای جلوگیری از این آتش سوزی ها و افزایش نیروهای آتش تجویزی شدند.
"كاتارین ماك" استادیار دانشگاه میامی كه مدیر موسسه ارزیابی محیط زیست استنفورد است، اظهار داشت: هرچه تأثیرات فاجعه بار در شرایط اقلیمی تشدید می شود، جوامع بطور فزاینده برای حفظ امنیت مردم نیاز به نوآوری دارند. در صورتیكه بخش اعظم این نوآوری از نظر مفهومی ساده است؛ اینكه اطمینان حاصل شود كه می توانید مجموعه كامل واكنش ها، آتش های تجویزی و فراتر از آنرا بموقع و درست انجام دهید.1398/11/01
21:52:09
5.0 / 5
4156
تگهای مبارزه با آتش سوزی استرالیا با آتش!: پژوهش , دانشگاه , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیست و یکم