بررسی های جدید نشان داد؛

ظرفیت جهانی تولید باتری های لیتیومی تا سال 2030 پنج برابر می شود

ظرفیت جهانی تولید باتری های لیتیومی تا سال 2030 پنج برابر می شود

بررسی های مؤسسه مشاوره ای وود مکنزی نشان داده است ظرفیت جهانی باتری های لیتیومی امکان دارد تا سال ۲۰۳۰ بیشتر از پنج برابر افزایش یابد و به ۵۵۰۰ گیگاوات ساعت برسد.به گزارش بیست و یکم به نقل از رویترز، این افزایش ظرفیت در شرایطی رخ می دهد که نگرانی در مورد ناکافی بودن عرضه باتری های لیتیومی امسال به سبب مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و نیز جنگ اوکراین کماکان ادامه دارد.
جیایو ژنگ، مشاور وود مکنزی در این مورد اظهار داشت: بازار خودرو های الکتریکی تقریباً ۸۰ درصد از تقاضای باتری های لیتیومی را تشکیل می دهد و قیمت های بالای نفت پشتیبانی از سیاست های حمل و نقل بدون آلایندگی را افزایش داده و موجب افزایش سرسام آور تقاضا برای خرید باتری های لیتیومی شده است.
دو خودروساز آمریکایی به اسامی فورد و جنرال موتورز اخیراً برنامه های خودرا برای توسعه تولید خودرو های برقی اعلام نمودند. فورد مقرر است تا سال ۲۰۲۴ هفت مدل خودروی الکتریکی را در اروپا عرضه نماید و همکاری خودرا با فولکس واگن برای تولید دومین خودروی الکتریکی این شرکت را در اروپا تعمیق بخشد.
جنرال موتورز به دنبال همکاری با شرکت کره ای پاسکو برای ساخت باتری در کانادا است و امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ کارخانه جدیدی به همین دلیل تأسیس کند. انتظار می رود مشکل کمبود مواد اولیه برای تولید باتری های لیتیومی تا سال ۲۰۲۳ برطرف شود.


منبع:

1401/01/05
13:10:52
0.0 / 5
622
تگهای ظرفیت جهانی تولید باتری های لیتیومی تا سال 2030 پنج برابر می شود: باتری , تولید , شركت , مشاوره
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم