حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش بنیان ها

حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش بنیان ها

بیست و یکم: مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش بنیان ها در جهت رونق تولید و اشتغال آفرینی آگاهی داد.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، مصطفی قمری وفا اظهار داشت: پرداخت ۵۰۹.۴ هزار میلیاردریال تسهیلات به ۱۱۷۶ شرکت دانش بنیان طی ۱۰ ماهه ۱۴۰۰ پرداخت شده است که رشد ۱۲۷٪ در مقایسه با سال ۹۹ نشان میدهد.
وی اضافه کرد: فقط در دی ۱۴۰۰ به ۴۶۰ شرکت دانش بنیان ۴۴ هزار میلیاردریال تسهیلات پرداخت گردید با رشد ۳۲٪ نسبت به زمان مشابه سال ۹۹ که این روند با هدفمندی دقیق در ارائه تسهیلات بانکی جهت رونق تولید و اشتغال آفرینی مؤثر و پایدار ادامه خواهد یافت.
همچنین افزایش ۵۴.۹ درصدی تسهیلات پرداختی بانکها به بخش های اقتصادی در ۱۱ ماه ۱۴۰۰ به مبلغ ۲۵ هزار و ۴۳۳ هزار میلیاردریال تحقق یافته است و رشد شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی کشور در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ به ۳.۴ درصد رسید.
حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش بنیان ها
قمری وفا اظهار داشت: شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی (۱۰۰ نفر کارکن و بیش تر) که در فصل تابستان ۱۴۰۰ متأثر از اختلال در پروسه تولید محصولات صنعتی ناشی از قطعی های مکرر برق، با کاهش ۱.۴ درصدی نسبت به فصل مشابه سال پیش از آن روبه رو شده بود، در فصل سوم با افزایش ۶.۴ درصدی نسبت به فصل مشابه سال ۱۳۹۹ همراه شد که فراتر از رشد محقق شده در فصل اول سال ۱۴۰۰ (معادل ۵.۵ درصد) است.منبع:

1401/01/03
14:11:00
0.0 / 5
618
تگهای حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش بنیان ها: تولید , دانش بنیان , شركت , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم