شركت بوئینگ منتشر كرد

اولین فیلم از داخل كپسول استارلاینر در حین پرواز بعلاوه فیلم

اولین فیلم از داخل كپسول استارلاینر در حین پرواز بعلاوه فیلم

به گزارش بیست و یكم چندی قبل بالاخره كپسول استارلاینر متعلق به شركت بوئینگ كه به سفارش ناسا برای حمل فضانوردان آمریكایی به ایستگاه فضایی بین المللی ساخته شده است، نخستین پرتاب آزمایشی خویش را پشت سر گذاشت و الان بوئینگ اولین فیلم از داخل كابین این كپسول را منتشر نموده است.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، بوئینگ فیلمی از نخستین پرواز فضاپیمای "CST-۱۰۰ Starliner" خود به فضا را منتشر نموده است كه با استفاده از برخی از دوربین های داخل كپسول خدمه ضبط شده است.
این فیلم نه تنها نكات برجسته ای از نخستین مأموریت مداری ۴۸ ساعته بدون سرنشین این فضاپیما را نشان داده است كه از ۲۰ تا ۲۲ دسامبر سال ۲۰۱۹ انجام شد، بلكه همینطور نشان داده است كه فضای داخل كپسول در هنگام نقص در موتور كه فضاپیما را مجبور به بازگشت زود هنگام به زمین كرد، چگونه است.
اتفاقات زیادی از روزهای ابتدایی انجام مأموریت های فضایی گذشته افتاده است، اما تصاویر ویدیویی زیادی از آنها ثبت نشده، اما امروزه با دوربین های با كیفیت كه حالا به اندازه كافی ارزان قیمت هم هستند و در تلفن های همراه هم موجود هستند، می توان این اتفاقات را از منظرهای مختلف به صورت كاملاً رنگی و با كیفیت ضبط و ثبت نمود.
این ویدیوی ۲ دقیقه و ۵۲ ثانیه ای كه امروز بوئینگ منتشر نموده است توسط دوربین های داخل كپسول خدمه استارلاینر ضبط شده است كه شامل نمایی از یكی از پنجره ها، محل نگهداری محموله و صندلی خلبان است كه توسط یك مانكن با لباس فضایی ملقب به "Rosie" اشغال شده بود.


در این فیلم تصاویری از داخل كپسول به هنگام بلند شدن فضاپیما، صعود آن به فضا و لحظات اختلال عملكرد موتورها نشان داده شده است. موتورهای این فضاپیما در فضا زودتر از موعد روشن شدند و سبب شدند استارلاینر در مدار اشتباهی قرار بگیرد و مجبور به بازگشت به زمین و فرود با چتر نجات شد كه همگی در این فیلم قابل مشاهده هستند.
بعد از این حادثه، مهندسان ناسا و بوئینگ موفق به ثبات مدار استارلاینر شدند، اما بازدید برنامه ریزی شده از ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) به علت هدر رفتن مقادیر زیادی ازسوخت این فضاپیما، این ملاقات میسر نشد و استارلاینر به یك فرود زودهنگام هدایت شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/10/27
18:55:10
5.0 / 5
4341
تگهای اولین فیلم از داخل كپسول استارلاینر در حین پرواز بعلاوه فیلم: آزمایش , شركت , فضاپیما , كیفیت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم