چاره جدید محققان چینی برای درمان کووید-۱۹

چاره جدید محققان چینی برای درمان کووید-۱۹

به گزارش بیست و یکم محققان چینی به تازگی از طراحی ترکیب آنتی بادی کوکتل(cocktail antibody) برای درمان و جلوگیری از بیماری کووید-۱۹ اطلاع داده اند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از چاینا دیلی، محققان چینی در یافته های اخیر خود اظهار کرده اند ترکیب آنتی بادی کوکتل آنها این گونه است که می تواند چند ضربه به کروناویروس که عامل بیماری کووید-۱۹ است، وارد کند.
محققان دانشگاه پزشکی پایتخت(Capital Medical University) و آکادمی علوم چین(Chinese Academy of Sciences) در مطالعه اخیرشان از طراحی آنتی بادی مونولوکال انسانی دوگانه ضد کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ اطلاع داده اند که یک جفت آنتی بادی غیررقیب از آنتی بادی های خنثی کننده انسانی به نامهای B۳۸ و H۴ را ترکیب می کند تا دو آنتی ژن را مورد هدف قرار دهد و ازاین رو با این رویکرد می تواند از اتصال ویروس به گیرنده آن جلوگیری نماید.
پادتن های تَک تیره یا آنتی بادی مونوکلونال(Monoclonal antibodies) پادتن هایی تک گونه و همانند یکدیگر هستند. علت این همانندی این است که پادتن های مونوکلونال توسط نوعی سلول ایمنی همانندسازی شده از یک سلول والد تولید می شوند.
نتایج این مطالعه که این هفته در مجله Nature Immunology انتشار یافت، از آن حکایت می کند که آنتی بادی دو گانه یا bsAb۱۵ کارایی خنثی کننده بیشتری نسبت به آنتی بادی های والد خود دارد و فعالیت خنثی کننده قوی تری در مقابل نوع دلتا نشان داده است.
طی این مطالعه محققان جهش یافته های فرار دو آنتی بادی والد را انتخاب کردند و نشان دادند که bsAb۱۵ می تواند به صورت موثری همه جهش یافته های فرار از آنتی بادی های منفرد را خنثی کند.
همینطور نشان داده شد که آنتی بادی جدید غلظت ویروس را در نخستی سانان غیرانسانی آلوده و موش های تراژنتیک آنزیم ۲ مبدل آنژیوتانسین انسانی را می کاهد و آنرا به یک استراتژی بالقوه عملی و موثر برای درمان و جلوگیری از کووید-۱۹ شدید تبدیل می کند.
منبع:

1400/12/15
11:03:39
0.0 / 5
646
تگهای چاره جدید محققان چینی برای درمان کووید-۱۹: تولید , دانشگاه , طراحی , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم