قطار برقی که با جاذبه و شیب زمین خویش را شارژ می کند

قطار برقی که با جاذبه و شیب زمین خویش را شارژ می کند

یک شرکت استخراج مواد معدنی در استرالیا در تلاش است تا قطاری برقی را برای حمل و نقل به کار بگیرد که با تاکید بر جاذبه و شیب زمین به صورت مداوم شارژ می شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، شرکت فورتسکیو، در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ به صورت کامل از انرژی های پاک برای حمل و نقل استفاده نماید.
قطار برقی که بر اساس این هدف گذاری درحال تولید است، «بی نهایت» نام دارد و برای جابجایی انبوه سنگ آهن بدون احتیاج به شارژ قطار مذکور طراحی شده است.
الیزابت گینز، مدیر عامل فورتسکیو معتقد است: قطار بی نهایت ظرفیت این را دارد که کارآمدترین لوکوموتیو الکتریکی مجهز به باتری در جهان باشد. استفاده از فناوری شارژ با استفاده از نیروی جاذبه احتیاج به نصب زیرساخت های جدید تولید انرژی تجدید پذیر و شارژ مکرر این قطار را برطرف می کند و سبب می شود به یک چاره کارآمد برای حذف گازوئیل و پیشگیری از انتشار گازهای گلخانه ای دست یابیم.
بر اساس محاسبات این شرکت در راه حرکت قطارهای آن به اندازه کافی شیب و سراشیبی و فرصت های ترمز و توقف برای بارگیری بار و شارژ مجدد باتری وجود دارد. علاوه بر این، قطار در هنگام تخلیه آنقدر سبک تر می شود که باتری شارژ شده می تواند آنرا تا معدن ببرد و سفر را باردیگر بدون احتیاج به شارژ شروع کند.
این طرح با هدف جایگزینی برخی یا همه لوکوموتیوهای دیزلی و استفاده از قطارهای الکتریکی که از راه ترمز کردن کاملاً شارژ می شوند، اجرا می شود. البته هنوز معلوم نیست آیا در مناطق مرطوب تر و با اصطکاک کمتر نسبت به صحرای غرب استرالیا هم میتوان چنین طرحی را اجرا کرد یا خیر.


منبع:

1400/12/11
21:45:16
0.0 / 5
690
تگهای قطار برقی که با جاذبه و شیب زمین خویش را شارژ می کند: باتری , تولید , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیست و یکم