یك مقام مسئول مطرح كرد؛

تسهیل و شتابدهی در تجاری سازی فناوری راهبرد اصلی معاونت فناوری

تسهیل و شتابدهی در تجاری سازی فناوری راهبرد اصلی معاونت فناوری

به گزارش بیست و یکم سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم اظهار داشت: تسهیل و شتابدهی به تجاری سازی فناوری و محصولات دانش بنیان، یکی از راهبردهای اصلی معاونت فناوری و نوآوری است.به گزارش بیست و یکم به نقل از وزارت علوم، امید رضایی فر در نشست معاونان و مدیران تجاری سازی پارک های علم و فناوری کشور با تاکید بر لزوم تجاری سازی محصولات دانش بنیان اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان یکی از بخش های مهم پازل اقتصاد هر کشوری هستند و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم برنامه های خودرا در جهت تحقق هر چه بیشتر پتانسیل این شرکتها به کار گرفته است.
وی در این جلسه، که با محوریت «تجاری سازی فناوری در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد؛ چالش ها و راهکارها» برگزار شد، گفت: دفتر پشتیبانی امور فناوری در امتداد رفع نیازهای داخلی و در مرحله بعد صدور محصولات فناورانه و نوآورانه به خارج از مرزها را در دستور کار خود قرار داده است.
رضایی فر اظهار داشت: خط مشی هایی همچون؛ تنوع بخشی به تامین مالی، تسهیل صدور مجوزها و تدوین استانداردهای مورد نیاز، تقویت شبکه های راهبری نوآوری، تقویت و فرهنگ سازی نظام مالکیت فکری، افزایش تعامل شرکت های کوچک و بزرگ، تاکید بر مسئولیت اجتماعی شرکت های بزرگ در امر فناوری و نوآوری، افزایش نقش شتاب دهنده ها و کارگزاری های فناوری، ارزش گذاری فناوری و در نهایت توسعه تعاملات بین المللی در دستور کار است.
سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری با اشاره به این مساله که چالش های گوناگونی در امر تجاری سازی فناوری پیش روی ما وجود دارد؛ ریسک های اقتصادی و تامین مالی را با اهمیت ترین آنها معرفی نمود.
وی اضافه کرد: تنوع بخشی به مبادی تامین مالی با بهره بردن از ظرفیت بازار سهام، صندوق های خطرپذیر، نظام بانکی و نقش آفرینی خیرین همچون اهدافی است که معاونت فناوری و نوآوری درصدد فرهنگ سازی آن برآمده است.
رضایی فر اشاره کرد: در امتداد تحقق نظام نوآوری در تکمیل زنجیره ارزش و هدایت نظام مالکیت فکری بمنظور چابک سازی خلق فناوری در شرکت های نوپا، دفتر طرح های کلان فناوری با محوریت تعریف طرح در پارک های علم و فناوری تشکیل خواهد شد و پارک ها با الزام تعریف و مدیریت طرح های کلان، فعالیت راهبرانه خودرا توسعه خواهند داد.
این نشست مجازی که با حضور یک صد نفر از مدیران و معاونان تجاری سازی پارک های علم و فناوری سراسر کشور برگزار شد، روسای پارک های علم و فناوری استانهای آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به بیان دیدگاه ها و تجربیات موفق تجاری سازی محصولات فناور و دانش بنیان پرداختند.


منبع:

1400/12/05
12:32:16
0.0 / 5
612
تگهای تسهیل و شتابدهی در تجاری سازی فناوری راهبرد اصلی معاونت فناوری: استاندارد , دانش بنیان , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم