اعطای گواهی نانومقیاس به ۶۲۷ محصول نانو

اعطای گواهی نانومقیاس به ۶۲۷ محصول نانو

به گزارش بیست و یكم ستاد توسعه فناوری نانو اعلام نمود: دركل 238 شركت دانش بنیان 627 محصول نانویی را ساخته اند كه این تعداد موفق به دریافت گواهی نانومقیاس شده اند.به گزارش بیست و یكم به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، ستاد توسعه فناوری نانو اعلام نمود تا نیمه آذر امسال، ۶۲۷ محصول موفق به دریافت گواهی نانومقیاس شده اند. در مجموع ۲۳۸ شركت تولیدكننده این محصولات هستند.
بررسی آخرین آمار محصولات دارای گواهینامه نانومقیاس نشان میدهد كه صنعت «عمران و ساختمان» با ۲۴ درصد بیشترین سهم را در حوزه های صنعتی محصولات دارای گواهی نانومقیاس دارد. «كالای خانگی»، «خدمات و ملزومات صنعتی» و «دارو، بهداشت و درمان» با ۱۳ درصد به صورت مشترك در رتبه دوم قرار دارند.
بنابراین می توان گفت بیشتر از ۶۰ درصد از محصولات دریافت كننده گواهی نانومقیاس به حوزه های «عمران و ساختمان»، « خدمات و ملزومات صنعتی»، «كالای خانگی» و «دارو، بهداشت و درمان» تعلق دارند.
«نساجی» و «مواد اولیه» با ۱۱ درصد در رتبه بعدی این فهرست قرار دارند. حوزه انرژی و نفت یكی از حوزه های با اولویت بالا در كشور است اما این حوزه صنعتی تنها ۴ درصد سهم در بین حوزه های صنعتی محصولات دارای گواهینامه نانومقیاس دارد.
همچنین تا اواخر آذرماه امسال، ۴۱۹ كالا و ۲۰۸ تجهیز گواهی نانومقیاس دریافت كرده اند. بر طبق این اطلاعات، هم اكنون ۱۸۶ شركت تولیدكننده كالا و ۵۲ شركت تولیدكننده تجهیزات در فهرست شركت های دریافت كننده گواهی نانومقیاس قرار دارند.
نمودار زیر آمار تعداد محصولات دارای گواهینامه نانومقیاس را تا آذر ۱۳۹۸ نشان میدهد. در هر دو بخش كالای نانومقیاس و تجهیزات نانومقیاس روند رو به رشدی طی سال های گذشته وجود داشته است. براین اساس از سال ۱۳۹۵ به بعد، كالای نانومقیاس از تجهیزات نانومقیاس پیشی گرفته است.


ستاد توسعه فناوری نانو در امتداد ایجاد شفافیت بازار محصولات نانو و به تبع آن ارتقای كیفی این محصولات و افزایش اعتماد مصرف كنندگان و نهایتا توسعه بازار مواد و محصولات نانو به محصولات حوزه فناوری نانو تاییدیه نانو مقیاس اعطا می كند. این پروسه بوسیله واحد ارزیابی موسسه خدمات فناوری تا بازار (كریدور) انجام می شود.
گواهینامه نانومقیاس با اعتبار یك ساله صادر شده و قابل تمدید است. همین طور در طول مدت اعتبار جهت اطمینان از ثبات مقیاس و خواص محصول تولیدكننده، بازرسی های دوره ای از شركت انجام می شود.


منبع:

1398/10/23
22:05:53
5.0 / 5
4059
تگهای اعطای گواهی نانومقیاس به ۶۲۷ محصول نانو: تولید , خدمات , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیست و یکم