رئیس هیأت مدیره یك شركت دانش بنیان:

روند بیماری ای ال اس با داروی ساخت داخل كند می شود

روند بیماری ای ال اس با داروی ساخت داخل كند می شود

به گزارش بیست و یكم رئیس هیأت مدیره شركت دانش بنیان تولید كننده داروی بیماران ALSگفت: هم اكنون 2000 نفر به این بیماری مبتلا هستند كه با استفاده از این دارو روند بیماری شان كند می شود.به گزارش بیست و یكم به نقل از مهر، دكتر محمدرضا فاضلی رئیس هیات مدیره شركت دانش بنیان یكی از تولید كنندگان داروی آلساوا با اشاره به اینكه قدرت های جهانی مقابل ماست، اظهار داشت: فشار اقتصادی و سیاسی زیادی روی كشورمان وجود دارد بنا بر این بیشتر از همیشه نیاز به همراهی همدیگر داریم.
فاضلی با اشاره به تولید این دارو اظهار داشت: ویال تزریقی اداراوون با همكاری دو شركت دانش بنیان به تولید رسیده و دو ماه است كه وارد بازار شده است.
وی با اشاره به اینكه مواد اولیه این دارو نیز در همین شركت به تولید می رسد، اضافه كرد: ۱۵ سال فعالیت خودرا در تولید محصولات دارویی ایران آغاز كردیم تا به خودكفایی دراین زمینه دست پیدا نماییم. این همكاری منجر به این شد كه حداقل ۵ دارو در زمینه ضد سرطان و سیستم ایمنی تولید شود.
رئیس هیات مدیره شركت دانش بنیان یكی از تولیدكنندگان داروی آلساوا اشاره كرد: این دارو امروزه در آمریكا استفاده می شود و هزینه آن حدودا ۱۴۵ هزار دلار برای یك سال است؛ بدین جهت تولید آن در كشور می تواند موجب صرفه جویی ارزی شود.
فاضلی با اشاره به قیمت تولیدی آن در كشور اظهار داشت: استفاده از «آلساوا» برای بیماران ALS هزینه ای حدود ۲ هزار دلار در بر دارد.
به گفته وی، این بیماری تحلیل برنده و دشوار است اما با استفاده از داروهای حمایتی می توان این دفعه را كاهش داد.


منبع:

1398/10/22
19:26:05
5.0 / 5
4591
تگهای روند بیماری ای ال اس با داروی ساخت داخل كند می شود: تولید , دانش بنیان , شركت , محصولات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیست و یکم