حرکت بازوی رباتیک چین در فضا را تماشا کنید

حرکت بازوی رباتیک چین در فضا را تماشا کنید

فیلم انتشار یافته از ایستگاه فضایی چین حرکت بازوی رباتیک بزرگ آن را خارج از این ایستگاه و در فضای بیرونی نشان میدهد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ویدئوی جدید انتشار یافته توسط آژانس فضایی سرنشین دار چین (CMSA)، بازوی رباتیک ایستگاه فضایی چین را نمایش می دهد که طول آن ۱۰.۲ متر بوده و از پشت ماژول تیانهه (Tianhe) بالا می رود تا یک درگاه اتصال در قسمت جلویی بیابد.
این فیلم توسط دوربین پانوراما D در ماژول هسته ای تیانهه ثبت شده است. این ماژول آوریل سال ۲۰۲۱ برای اتصال به ایستگاه فضایی تیانگونگ(Tiangong) به فضا پرتاب شد.
از این بازوی رباتیک برای انجام عملیات هایی مثل کمک به خدمه هنگام انجام پیاده روی فضایی و بررسی سیستم ها و دستگاهها استفاده می شود. اپراتورهای ایستگاه فضایی و فضانوردان از آن برای گرفتن محموله باری تیانژو ۲ (Tianzhou ۲) که سال قبل به این ایستگاه رسید نیز استفاده کردند.
از بازوی رباتیک تیانهه برای جابه جایی ماژول های جدید و انتقال آنها از درگاه های جلویی به درگاه های کناری استفاده می شود تا ایستگاه فضایی تیانگونگ شمایل برنامه ریزی شده T شکل را به خود بگیرد.
"کانادارم ۲"(Canadarm۲) نیز یک بازوی رباتیک مشابه است که سال ۲۰۱۱ در ایستگاه فضایی بین المللی نصب گردید. این بازوی رباتیک نیز می تواند در سراسر ایستگاه حرکت نماید و به حمل محموله های سنگین و انجام پیاده روی فضایی کمک نماید.
ایستگاه فضایی تیانگونگ(CSS) در مدار نزدیک زمین بین ۳۴۰ تا ۴۵۰ کیلومتری سطح زمین قرار دارد. ایستگاه فضایی چین تقریباً یک پنجم جرم ایستگاه فضایی بین المللی را داشته و انتظار می رود بعد از تکمیل بین ۸۰ تا ۱۰۰ تن باشد.


1400/11/27
22:32:12
0.0 / 5
724
تگهای حرکت بازوی رباتیک چین در فضا را تماشا کنید: اپراتورها , دستگاه , ربات , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیست و یکم