رگولاتور اوراق بهادار آمریکا برای تسلا احضاریه فرستاد

رگولاتور اوراق بهادار آمریکا برای تسلا احضاریه فرستاد

بیست و یکم: شرکت تسلا روز دوشنبه اعلام نمود احضاریه ای از رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده برای حل و فصل اختلافات دو طرف دریافت کرده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از رویترز، رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده از تسلا خواسته تا محتوای توئیت های مدیرعامل تسلا در مورد شرایط مادی این شرکت و صحت و سقم آنها را مورد بررسی قرار دهد.
احضاریه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ۱۶ نوامبر صادر شد، حدود ۱۰ روز بعد از آن که مدیرعامل تسلا از دنبال کنندگان خود در توئیتر پرسید که آیا باید ۱۰ درصد از سهامش را در این شرکت بفروشد یا نه. وی در نهایت سهام مورد اشاره را به فروش رساند.
انتشار خبر صدور این احضاریه سبب کاهش ۱.۴ درصدی ارزش سهام تسلا شده است. ارزش سهام این شرکت روز دوشنبه با کاهش ۱.۴ درصدی به ۹۰۹.۹۸ دلار به ازای هر سهم رسید. قبل از این تحقیقاتی در مورد سیستم ایمنی و نرم افزار کمک راننده خودرو های تسلا نیز شروع شده است.
پیش از این در ماه دسامبر هم شکایت مستقل دیگری ضد مدیرعامل تسلا به سبب ارسال توئیت جنجالی مطرح شده بود. صاحب نظران معتقدند وی با هدف فرار از پرداخت مالیات به دنبال فروش قسمتی از سهام خود در تسلا بوده است.


منبع:

1400/11/21
16:07:51
0.0 / 5
584
تگهای رگولاتور اوراق بهادار آمریکا برای تسلا احضاریه فرستاد: تحقیقات , سیستم , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیست و یکم