با درجه بالای علمی؛

استخراج ماده وراثتی با کیت های ایرانی میسر شد

استخراج ماده وراثتی با کیت های ایرانی میسر شد

یک شرکت دانش بنیان کیت های استخراج ماده وراثتی از انواع نمونه های زیستی را به تولید رسانده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز شایان مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه یکی از محصولات این واحد فناور، تولید مجموعه کیت های استخراج ماده وراثتی از انواع نمونه های زیستی است، اظهار داشت: سلول و بافته های انسانی، حیوانی، گیاهی، باکتری های گرم منفی و گرم مثبت، قارچ ها، و استخراج DNA از ژل آگارز تعدادی از نمونه های زیستی این کیت ها هستند.
وی اضافه کرد: روش کار این کیت ها بر پایه پیوند اختصاصی اسیدهای نوکلئیک به غشاء مخصوص داخل ستون های طراحی شده استوار است.
این محقق تصریح کرد: دانش فنی کیت های استخراج ماده وراثتی از مواد بیولوژیک بر پایه دستاوردهای ثبت اختراع شده در داخل کشور و کشور آلمان بوده و از سطح علمی ممتازی برخوردار می باشند.
این شرکت دانش بنیان، کیت های دیگری از قبیل کیت تشخیص تفریقی هم زمان ۱۲ گونه حیوانی در فرآورده های دامی را طراحی، اجرا، ثبت اختراع و تجاری سازی کرده است.
این کیت های تولیدی از لحاظ کمیت و کیفیت با نمونه های خارجی خود قابل رقابت بوده و نیز دارای قیمت پایین تر است. همین طور تولید این محصولات از انتقال ارز به خارج از کشور جلوگیری می کند.

1400/11/04
22:05:16
0.0 / 5
725
تگهای استخراج ماده وراثتی با کیت های ایرانی میسر شد: تولید , دانش بنیان , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم