ساخت سالن ورزشی و استودیو فیلم در ایستگاه فضایی بین المللی

ساخت سالن ورزشی و استودیو فیلم در ایستگاه فضایی بین المللی

یک شرکت بریتانیایی بتازگی اعلام نموده که می خواهد تا سال 2024 یک استودیو فیلم و سالن ورزشی را به ایستگاه فضایی بین المللی متصل کند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، اگر یک شرکت انگلیسی به وعده ای که داده است عمل کند، ایستگاه فضایی بین المللی می تواند تا اواسط این دهه یک استودیوی اختصاصی فیلم و سالن ورزشی داشته باشد.
شرکت "Space Entertainment Enterprise" یا به اختصار(SEE) مستقر در لندن، بتازگی فاش کرده می خواهد یک ماژول که امکان پخش فیلم، ورزش و سرگرمی در آن وجود دارد، تا سال ۲۰۲۴ در ایستگاه فضایی بین المللی بوجود آورد.
در این ماژول که SEE-1 نام دارد، امکان پخش فیلم، موسیقی و رویدادهای ورزشی وجود دارد و همین طور هنرمندان، تولیدکنندگان و خلاقانی که می خواهند در مدار نزدیک زمین و محیط ریز گرانش تولید محتوا کنند، می توانند در آنجا حضور یابند. این تسهیلات امکان توسعه، تولید، ضبط، پخش همگانی و پخش زنده محتوا را فراهم خواهدنمود.
شرکت هوافضای آمریکایی آکسیوم اسپیس (Axiom Space) که در ژانویه ۲۰۲۰ تاییدیه ناسا را برای ساخت یک بخش تجاری از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) به دست آورد، ساخت SEE-1 را بر عهده خواهد گرفت. این ماژول بر روی بازوی تجاری شرکت آکسیوم موسوم به "Axiom Station" که میزبان سرمایه گذاری های تجاری دیگر همچون گردشگری فضایی خواهد بود، متصل خواهد شد.


سپس در سال ۲۰۲۸ "Axiom Station" از ایستگاه فضایی بین المللی جدا خواهد شد. شرکت SEE که توسط کارآفرینان و تهیه کنندگانی به نام "النا" و "دیمیتری لسنفسکی" در بریتانیا تاسیس شده است، هم اکنون درحال برنامه ریزی برای جمع آوری کمک های مالی است.
"مایکل سوفردینی"، مدیر عامل آکسیوم اسپیس اظهار داشت: "Axiom Station"(اولین ایستگاه فضایی تجاری جهان) دارای زیرساختی اساسی است که امکانات متنوعی را در مدار فراهم خواهدنمود. افزودن یک مکان سرگرمی اختصاصی به قابلیت های تجاری این ایستگاه در قالب SEE-1۱، قابلیت آنجا را بعنوان پلتفرمی برای کاربران جهانی گسترش خواهد داد.
شرکت SEE یکی از تهیه کنندگان فیلم جدید "تام کروز" است که مقرر است قسمتی از آن در ایستگاه فضایی فیلمبرداری شود.
هیچ هزینه یا بودجه ای برای این ماژول کروی مشخص نشده است، اما انتظار می رود قطر آن ۲۰ فوت باشد.
تصور می شود که "آکسیوم اسپیس" مسؤول بردن "تام کروز" و یک تهیه کننده به ایستگاه فضایی خواهد بود.1400/11/01
19:15:38
0.0 / 5
686
تگهای ساخت سالن ورزشی و استودیو فیلم در ایستگاه فضایی بین المللی: تولید , شركت , كاربر
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم