پهپادی که روی کابل برق می نشیند!

پهپادی که روی کابل برق می نشیند!

بیست و یکم: دانشمندان یک پهپاد جدید ساخته اند که در میانه پرواز تغییر شکل می دهد و می تواند تعادل خودرا روی خطوط برق حفظ کند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، دانشمندان دانشگاه "کالیفرنیا برکلی" یک پهپاد آزمایشی به نام "MRQ" ساخته اند که می تواند در هوا و وسط پرواز تغییر شکل دهد.
این تیم در ساخت این پهپاد از لولاهای کنش پذیر استفاده کردند، به این معنا که هیچ محرک یا سنسور اضافی برای کاهش انرژی باتری بکار گرفته نمی گردد. به عبارت دیگر، هر یک از لولاها زمانی که پروانه متصل به آن متوقف می شود یا معکوس حرکت می کند، به سمت داخل جمع می شود و هنگامی که پروانه روشن می شود، به سمت بیرون باز می شود.
این کوادکوپتر با بهره گیری از این روش قادر می باشد هر دو بازوی خودرا جمع کند و همچنان پرواز پایداری داشته باشد. این بدان معناست که این پهپاد می تواند به اشکال مختلف تغییر شکل دهد. پژوهشگران می گویند این پهپاد می تواند بعنوان مثال از یک دهانه باریک عبور کند و بازوهای جمع شده آن نیز می تواند برای گرفتن اجسام مورد استفاده قرار گیرد.
این کوادکوپتر همین طور می تواند بمنظور کاهش مصرف باتری به حالت سقوط آزاد برود و سپس با فعال کردن باردیگر پروانه هایش به سرعت از حالت سقوط آزاد بیرون رود و با باز کردن بازوهای خود، بار دیگر پایدار شود.
پژوهشگران همین طور می گویند این پهپاد می تواند خودرا روی یک سیم معلق مانند کابل برق قرار دهد و تعادل خودرا به خوبی حفظ کند. چونکه وقتی بازوهای آن به سمت پایین جمع می شوند، مرکز ثقل پهپاد به زیر سیم منتقل می شود و پهپاد می تواند خودرا در آن حالت متعادل کند.منبع:

1400/10/29
19:20:32
0.0 / 5
820
تگهای پهپادی که روی کابل برق می نشیند!: آزمایش , باتری , پژوهش , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم