همزمان با افتتاح خانه نوآوری تركیه؛

دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه

دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه

به گزارش بیست و یکم دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه همزمان با آغاز به کار خانه نوآوری در این کشور برگزار می گردد.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از اهداف مهم سیاست های حمایتی از شرکتهای دانش بنیان و خلاق، پشتیبانی از آنها برای ورود به بازار کشورهای هدف و عرضه توانمندی ها و ظرفیت های علمی و فناوری و توسعه صادرات آنها است.
کشور ترکیه با عنایت به مناسبات سیاسی و اقتصادی، اشتراکات تاریخی و فرهنگی با ایران و موقعیت مناسب در حوزه اوراسیا بعنوان دروازه ورودی یه این منطقه جغرافیایی؛ بازار مناسبی برای ایجاد زیرساخت و توسعه صادرات محصولات دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی به حساب می آید. بر همین مبنا با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نشست تجاری و فناوری شرکتهای ایرانی در ترکیه همزمان با آغاز به کار خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت استانبول برگزار می گردد.
این خانه که پس از کشورهای روسیه، سوریه، چین و کنیا بعنوان پنجمین زیرساخت صادراتی دانش محور مورد حمایت معاونت قرار گرفته است با عرضه خدمات سخت افزاری نظیر «تامین فضای کار اختصاصی و اشتراکی»، «تامین زیست بوم نوآوری ایرانی در استانبول» و «زیرساخت برگزاری جلسه و سمینار»، و عرضه خدمات نرم افزاری مانند «تحقیقات بازار و بازاریابی به شرکتهای دانش بنیان و خلاق» تلاش در تسهیل حضور و صادارت شرکت ها و محصولات ایرانی به ترکیه دارد.
خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت استانبول با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فضایی بیشتر از ۵۰۰ متر مربع در بهترین نقطه تجاری استانبول و بر مبنای استانداردها و انتظارات بین المللی برای اولین در کنار یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری استانبول بوجود آمده است تا دسترسی شرکت ها و استارتاپ های ایرانی به شرکت ها، سرمایه گذاران، شتابدهنده ها و تیم های ترک به ساده ترین شکل ممکن مقدور باشد.
شرکت ها و استارت اپ های علاقمند می توانند از آغاز بهمن ماه نسبت به انتخاب دفتر کاری خود به صورت اختصاصی (برای ۴ نفر)، اختصاصی تک نفره، محیط کار اشتراکی و محیط کار مجازی اقدام و از خدمات تخصصی بازاریابی یا جذب سرمایه بین المللی خانه نوآوری استفاده کنند.
دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه با حضور ۵۰ شرکت دانش بنیان و خلاق برای مذاکره با شرکتهای متناظر ترک، ۸ تا ۱۱ اسفندماه سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.

1400/10/22
00:44:53
0.0 / 5
658
تگهای دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه: استارتاپ , استاندارد , تحقیقات , خدمات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیست و یکم