شتاب خودروسازان سنتی برای مقابله با سازندگان خودرو های خودران

شتاب خودروسازان سنتی برای مقابله با سازندگان خودرو های خودران

به گزارش بیست و یکم شرکتهای بزرگ و قدیمی خودروسازی مانند جنرال موتورز، فورد و ولوو روابط خویش را با شرکتهای فناوری تعمیق کرده اند تا در نبرد با شرکتهای نوظهور خودروساز موفق باشند.به گزارش بیست و یکم به نقل از رویترز، شرکت هایی مانند تسلا و اپل که برای تولید خودرو های برقی خودران تلاش می کنند، به تهدید برای خودروسازان سنتی بدل شده اند و از همین رو این شرکت ها در تلاش هستند با بهره گیری از تکنولوژی های جدید رقبای تازه نفس خویش را از میدان به در کنند.
سه شرکت بزرگ تراشه سازی اینتل، کوالکوم و ان ویدیا از همکاری برای ارتقای تراشه های قدیمی خود برای تولید خودرو های پیشرفته تر اطلاع داده اند. اما موفقیت آنها در گروی همکاری خودروسازان سنتی برای دسترسی به بخش های کلیدی تولیدات آنهاست.
علاوه بر تسلا که طیف گسترده ای از خودرو های برقی و تاحدی خودران را ساخته، اپل هم می خواهد یک خودروی الکتریکی تولید نماید. این شرکت سازنده آیفون می خواهد تا اوایل سال ۲۰۲۵ یک اتومبیل با قابلیت های کامل خودران عرضه نماید.
رویدادهایی از این دست باعث نگرانی خودروسازان سنتی شده و آنها در تلاش هستند تا هر چه سریع تر تولیدات خویش را به قابلیت های خودران مجهز کنند و از همین رو به همکاری با شرکتهای بزرگ تراشه ساز روی آورده اند.
دنی شاپیرو، معاون خودروسازی انویدیا، سازنده تراشه های پرقدرت، در این مورد گفته است: خودروسازانی که پیشگام نبوده اند، بالاخره متوجه شدند که اگر رویکرد خویش را تغییر ندهند، عقب خواهند ماند. انویدیا این هفته قراردادهایی را برای تأمین تراشه های الکترونیکی خودرو های آینده چندین استارت آپ چینی منعقد کرد و با خودروسازان دیگر همچون مرسدس، هیوندای، ولوو و آئودی همکاری می کند.
تراشه های جدید شناسایی عابران و موانع را تسهیل کرده، دسترسی به نقشه های با کیفیت برای مسیریابی را ممکن می کنند و برای تصمیم گیری سریع در شرایط نامساعد جاده ای و جوی کاربرد دارند.


منبع:

1400/10/18
17:08:38
0.0 / 5
685
تگهای شتاب خودروسازان سنتی برای مقابله با سازندگان خودرو های خودران: آیفون , اپل , الكترونیكی , تكنولوژی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم