سخنگوی فضایی وزارت دفاع خبر داد؛

ماهواره بر سیمرغ با موفقیت به فضا پرتاب شد

ماهواره بر سیمرغ با موفقیت به فضا پرتاب شد

به گزارش بیست و یکم سخنگوی فضایی وزارت دفاع اعلام نمود: ماهواره بر سیمرغ سه محموله تحقیقاتی را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، سید احمد حسینی سخنگوی فضایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: بعد از دستیابی کشور به توانمندی بومی فضایی و ایجاد قابلیت پرتاب ماهواره های کوچک با ماهواره برهای سفیر و قاصد، توسعه پرتابگرهای با قابلیت بالاتر مد نظر قرار گرفت و در همین راستا طراحی و توسعه پایگاه فضایی حضرت امام خمینی (ره) و ماهواره بر سیمرغ در برنامه صنعت فضایی کشور قرار گرفت.
وی در مورد عملکرد ماهواره بر سیمرغ، اضافه کرد: در این پرتاب عملکرد اجزای پایگاه فضایی و عملکرد مراحل ماهواره بر به درستی انجام و در نهایت اهداف تحقیقاتی مد نظر از این پرتاب محقق شد.
سخنگوی فضایی وزارت دفاع تصریح کرد: در این مأموریت تحقیقاتی فضایی، برای اولین بار سه محموله تحقیقاتی به صورت همزمان به ارتفاع ۴۷۰ کیلومتری و با سرعت ۷۳۵۰ متر بر ثانیه پرتاب و محقق گردید.
حسینی با اعلان اینکه در این پرتاب داده های تله متری از فرآیند پرتاب به صورت کامل احصا شد، اظهار داشت: با تطبیق داده ها و تطبیق عملکردها، برنامه ریزی لازم جهت پرتاب عملیاتی صورت خواهد گرفت.


منبع:

1400/10/10
12:49:15
0.0 / 5
650
تگهای ماهواره بر سیمرغ با موفقیت به فضا پرتاب شد: تحقیقات , صنعت , طراحی , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم