مهندسان سنگاپوری انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف ساختند

مهندسان سنگاپوری انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف ساختند

به گزارش بیست و یکم مهندسان دانشگاه ملی سنگاپور از تولید انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف اطلاع داده اند که برای نگهداشتن و انتقال اشیای مختلف قابل استفاده می باشد.به گزارش بیست و یکم به نقل از زد دی نت، انگشتان رباتیک مذکور می توانند اشیا مختلف از نرم و ظریف گرفته تا حجیم و سنگین را بگیرند، بدون آنکه به آنها لطمه برسانند.
این دست رباتیک به شکلی طراحی شده که قابل تنظیم باشد و پس برای پاسخگویی به نیازهای بخش هایی مانند کشاورزی، بسته بندی مواد غذایی و کالاهای مصرفی قابل استفاده می باشد. حرکت سریع و ارتقای ۲۳ درصدی کارایی در مقایسه با دست های رباتیک مشابه مزیت مهم این دست رباتیک است.
تولید دست های رباتیک امر تازه ای نیست، اما بیشتر آنها قادر به نقل و انتقال کالاهای ظریف و شکننده مانند تخم مرغ، شیشه و غیره نیستند. دست رباتیک جدید با درک بافت، شکل، وزن و ابعاد هر وسیله برای لمس، در کنترل گرفتن و جابجایی آنها تصمیم می گیرد.
انگشتان مورد اشاره با فشار هوا در درونشان قابل تنظیم هستند و سازوکار ویژه ای برای قفل کردن شیء در دست گرفته شده به آنها افزوده شده تا سفتی و شلی در دست گرفتن کالاها با دقت و بدون لطمه دیدن به آنها صورت بگیرد. هدایت این ربات با بهره گیری از یک سیستم بصری کامپیوتری صورت می گیرد و بدین منظور از هوش مصنوعی نیز استفاده می شود. در نهایت این ربات بدون دخالت انسان قادر به دریافت، نگهداری و انتقال اقلام مورد نظر است.

1400/10/09
17:44:47
0.0 / 5
677
تگهای مهندسان سنگاپوری انگشتان رباتیک با چنگال های ظریف ساختند: تولید , دانشگاه , ربات , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم