قالیباف مطرح كرد:

توجه به سرمایه گذاری در توسعه علمی در برنامه هفتم توسعه

توجه به سرمایه گذاری در توسعه علمی در برنامه هفتم توسعه

به گزارش بیست و یکم رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لازم است سرمایه گذاری در توسعه علمی توسط بخش خصوصی انجام بگیرد، اظهار داشت: مقرر است در برنامه هفتم به این مورد توجه گردد.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف قبل از ظهر امروز از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در محل بوستان گفتگو بازدید نمود.
وی در حاشیه این بازدید در مورد دستاوردهای جهاد دانشگاهی اظهار داشت: یکی از خصوصیت های مهم دستاوردهایی که از آنها بازدید داشتیم، خصوصیت های علمی و فناورانه بوده است.
قالیباف با اشاره به اینکه این نمایشگاه نمادی برای اتکاء به نیروهای داخلی است، عنوان کرد: محققان جهاد دانشگاهی توانستند در مواردی با فناوران خارجی ارتباط بگیرند و در انتقال تکنولوژی همکاری کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به دستاوردهای جهاد دانشگاهی در زمینه پزشکی اظهار داشت: محققان جهاد توانستند اقدامات پزشکی ماندگاری را انجام دهند و در راه علم حرکت کنند تا بتوانیم از این دستاوردها به صورت کاربردی بهره مند شویم.
وی اضافه کرد: ما در کشور علم را برای توسعه مورد توجه قرار می دهیم اما در شرایطی هستیم که باید به صورت مساله محور حرکت نماییم. دستاوردهای جهاد دانشگاهی برپایه مساله محوری بوده است. حالا نیاز است که سیاستمداران پیشرانان تحول اقتصادی را مشخص کرده و اولویت ها و ظرفیت ها را پای کار بیاورند.
قالیباف ضمن اشاره به نقطه ضعف سیاستمداران خاطرنشان کرد: یکی از نقطه ضعف های سیاستمداران این است که با هزاران زحمت تکنولوژی را به نتیجه می رسانند اما آن طور که باید روی این تکنولوژی ها سرمایه گذاری نمی گردد.
وی تاکید کرد: میتوان این چنین برداشت کرد که ما نقدینگی لجام گسیخته ای داریم اما برای بردن آن به فضای تولید و سرمایه گذاری باید تأمل نماییم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سال قبل در مجلس تلاش داشتیم اقداماتی را به انجام برسانیم که مبحث سرمایه گذاری به بخش خصوصی هدایت شود. اگر این کار انجام نشود، وضعیت بزرگی در حوزه فرهنگی، آموزشی، مهندسی و پزشکی به فعل تبدیل نمی گردد. به قول قالیباف تلاش می نماییم در بودجه ۱۴۰۱ اقدامات لازم را مدنظر قرار دهیم. بنا داریم در برنامه هفتم که شش ماه آینده تنظیم خواهد شد، نقاط ضعف سیاست گذاری ها را برطرف نماییم تا شاهد تحولات اقتصادی با کمک جوانان و گفتمان علمی باشیم.


منبع:

1400/10/05
21:34:15
0.0 / 5
618
تگهای توجه به سرمایه گذاری در توسعه علمی در برنامه هفتم توسعه: آموزش , تكنولوژی , تولید , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیست و یکم