طراحی سریع تر و ارزان تر صفحات خورشیدی با هوش مصنوعی

طراحی سریع تر و ارزان تر صفحات خورشیدی با هوش مصنوعی

بیست و یكم: مهندسان آمریكایی با استفاده از ابزار هوش مصنوعی موفق شده اند روند تولید صفحات خورشیدی را اصلاح كنند تا تولید این صفحات با هزینه كمتر و با سرعت بیشتر صورت گیرد.به گزارش بیست و یكم به نقل از تك اسكپلوریست، تولید صفحات خورشیدی به روش های سنتی بسیار هزینه بر است و بهره وری هر یك از این صفحات نیز معمولا از ۳۰ درصد فراتر نمی رود. اما استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی می تواند این روند را تغییر دهد.
استفاده از الگوریتم های مذكور برای تولید صفحات خورشیدی منجر به ابداع نرم افزاری شده كه با بررسی ساختارهای نازك ارگانیك سلول های خورشیدی بهترین پیشنهاد را برای چینش آنها در كنار یكدیگر به منظور ارتقای عملكرد ارائه می دهد. نتیجه استفاده از نرم افزار مورد اشاره افزایش سرعت و كاهش هزینه طراحی سلول های خورشیدی بدون نیاز به دخالت انسان است.
در واقع این نرم افزار به مهندسان كمك می نماید تا مرحله دشوار و خسته كننده طراحی ساختار سلول های خورشیدی را پشت سر بگذارند و این كار را به ماشین های هوشمند واگذار كنند.
هوشمندسازی پروسه طراحی سلول های خورشیدی با اعطای بودجه دو میلیون دلاری وزارت انرژی آمریكا ظرف مدت دو سال انجام شده است. این وزارتخانه در مجموع ۱۵ میلیون دلار بودجه به اجرای ده ها طرح به منظور تسریع در برای استفاده از منابع انرژی خلاقانه مختص كرده است.


منبع:

1398/09/25
20:22:28
5.0 / 5
4355
تگهای طراحی سریع تر و ارزان تر صفحات خورشیدی با هوش مصنوعی: ابداع , تولید , طراحی , مهندس
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم