در یك شركت دانش بنیان؛

ساخت دستگاه آمایش خاک

ساخت دستگاه آمایش خاک

پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق به بومی سازی دستگاه برش سه محوری، یکی از پرکاربردترین دستگاهها برای آمایش خاک شدند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، فرید شعبانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده دستگاه سه محوری برش بعنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات حوزه مهندسی ژئوتکنیک و مطالعات آزمایشگاهی اظهار داشت: این تجهیز فناور، با شبیه سازی شرایط تنش نمونه در عمق زمین، تعیین مقاومت برشی، سختی برش و دیگر پارامترهای مکانیکی و دینامیکی خاک را میسر می کند.
وی اضافه کرد: شناخت وضعیت های مختلف خاک که هرکدام می توانند در استفاده بهتر از این بستر نقش ایفا کنند، کار اصلی دستگاه سه محوری است. به کمک این تجهیز، تنش تحکیمی، نحوه بارگذاری تنش یا کرنش کنترل، بارگذاری مونوتونیک یا سیکلیک در حین اعمال برش به نمونه خاکی انجام می شود.
شعبانی اشاره کرد: باتوجه به زمینه های متنوع، دستگاه های متفاوتی برای آزمایش خاک طراحی شده و در هر مدل امکان ارزیابی معیارهای مشخصی در بازه وسیع تر وجود دارد. سیستم بارگذاری، فرکانس بارگذاری، هندسه نمونه، مسیرهای تنش، کنترل درجه اشباع و ظرفیت بارگذاری دستگاه، جزو مؤلفه هایی هستند که در دستگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد.

1400/09/07
14:33:31
0.0 / 5
814
تگهای ساخت دستگاه آمایش خاک: آزمایش , تولید , دانش بنیان , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم