سورنا ستاری:

ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود

ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود

به گزارش بیست و یكم معاون علمی و فناوری با تاكید بر تجاری سازی ربات های اجتماعی ساخته دست پژوهشگران كشور اظهار داشت: مقرر است یك ربات اجتماعی دیگر به مناسبت هفته پژوهش به مرحله رونمایی برسد.به گزارش بیست و یكم به نقل از مهر، دكتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از نسل چهارم ربات انسان نمای سورنا اظهار داشت: حضور من بیشتر در این مراسم جهت تشكر از اعضای این تیم است.
وی با اشاره به اینكه اصولا پروژه های این چنینی حالت سمبلیك و خط شكنی دارند، اظهار داشت: برای ساخت چنین ربات هایی از دانش ICT و هوش مصنوعی استفاده می شود.
ستاری با تاكید بر اینكه هوش مصنوعی آینده دنیاست، اظهار داشت: ما باید به این حوزه توجه بیشتری داشته باشیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح كرد: شركت های دیگری هم اكنون توانسته اند در حوزه ساخت ربات گام بردارند و ربات های اجتماعی تولید كنند؛ پایه این ربات های اجتماعی هوش مصنوعی است.
وی با بیان خبری در زمینه رونمایی از یك ربات اجتماعی دیگر اظهار داشت: مقرر است به مناسبت هفته پژوهش در نمایشگاه بین المللی ۲۶ آذر یك ربات اجتماعی دیگر كه ساخته دست محققان كشور است رونمایی شود.
ستاری تصریح كرد: لازم است چنین پروژه هایی آنقدر توسعه یابند كه به مرحله تجاری سازی برسند.
وی با اشاره به نسل اول ربات سورنا كه در سالهای گذشته رونمایی گردید، اظهار داشت: حالا از این ربات در مدارس و پژوهش سراها استفاده می شود.
ستاری تصریح كرد: پروژه های خوبی در ساخت ربات های اجتماعی در آینده توسط محققان اجرا می گردد.
وی در انتها تصریح كرد: در دسترس قرار گرفتن چنین ربات هایی می تواند خیلی به مردم كمك نماید. ازاین رو باید همواره درصدد تجاری سازی آنها باشیم.
به گزارش بیست و یكم به نقل از مهر، در این مراسم حناچی شهردار تهران حضور داشت همینطور شناسنامه ربات انسان نمای سورنا ۴ توسط معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهردار تهران، رئیس دانشكده مكانیك دانشگاه تهران و مجری طرح به امضا رسید.


منبع:

1398/09/23
22:15:39
5.0 / 5
4014
تگهای ربات اجتماعی در هفته پژوهش رونمایی می شود: پژوهش , تولید , دانشگاه , ربات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم