بلندترین درخت جنگل آمازون شناسایی شد

بلندترین درخت جنگل آمازون شناسایی شد

به گزارش بیست و یكم محققان به تازگی بلندترین درخت جنگل آمازون را پیدا كرده اند كه ارتفاع آن ۲۹۰ فوت(۸۸.۵ متر) است و به اندازه یك هكتار از درختان این جنگل بارانی كربن ذخیره می كند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا، پروفسور "اریك گورگنز"(Eric Gorgens) محقق دانشگاه های فدرال "جكیتینونها" و "موكوری والی"(UFVJM) برزیل و تیمی از پژوهشگران "سوانزی"، "آكسفورد" و "كمبریج" در مطالعه اخیرشان گروهی از درختان غول پیكر آمازون را با استفاده از اسكنر لیزری در هواپیما مورد بررسی قرار دادند و توانستند بلندترین درخت این جنگل را شناسایی كنند. این روش "لیدار" (LIDAR) نام دارد.
این كشف به علت نقشی كه درختان در تغییرات آب و هوا ایفا می كنند مهم می باشد. گیاهان كربن را از جو خارج كرده و آنرا ذخیره می كنند. هرچه درخت بزرگتر باشد، كربن بیشتری هم می تواند در آن ذخیره شود.
محققان این گزارش گفتند: كشف ما بدان مفهوم است كه جنگل عظیم با درختان تنومند و بلند می توانند یك منبع مهم جذب كربن باشند.
طی این مطالعه پژوهشگران درختانی را كشف كردند كه اندازه آنها از درختان پیشین كه ۸۰ متر بود، بلندتر بود. درختان قبلی در یك منطقه شمالی آمازون قرار داشتند.
محققان در پایان گفتند: حداقل ۱۵ درخت غول پیكر پیدا كردیم كه همه آنها به طول ۷۰ متر و بعضی از آنها به راحتی ۸۰ متر ارتفاع داشتند. یكی از آنها بلندتر از بقیه بود. با كمال تعجب در این جنگل متنوع گرمسیری، همه این درختان از یك گونه بودند.
یافته های این مطالعه در مجله "The Conversation" منتشر گردید.1398/09/23
17:41:05
5.0 / 5
4500
تگهای بلندترین درخت جنگل آمازون شناسایی شد: پژوهش , دانشگاه , محقق , هواپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیست و یکم