ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی اعلام كرد؛

۵۰ نوع جدید گیاهان دارویی حمایت شد

۵۰ نوع جدید گیاهان دارویی حمایت شد

به گزارش بیست و یکم ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی اعلام نمود ۵۰ نوع جدید گیاهان دارویی حمایت شد تا جایگاه سلامت ارتقاء یابد.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در کنار تجاری سازی فعالیتهای فناورانه، تلاش گسترده ای در مورد ترویج و آموزش در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی انجام داده است.
اعضای ستاد از راه همکاری با رسانه های مختلف، کوشیده اند تا از این ظرفیت برای علاقه مندسازی جوانان و نوجوانان به فعالیتهای مبتکرانه و نوآورانه در زمینه تهیه، تولید، فروش و عرضه محصولات مبتنی بر گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی، استفاده کنند.
این ستاد از راه حضور سالانه در بیشتر از ۱۰۰ ساعت برنامه های مختلف، با محوریت گفتگو، میزگرد، برنامه های آموزشی و انواع دیگر تولیدات در رسانه، پیام زیست بوم نوآوری گیاهان دارویی و طب سنتی را به اطراف و اکناف کشور رسانده است.
این ستاد همینطور در طول سال، دهها نوع حمایت مختلف را برای تبدیل ایده به محصول و خدمات، به فعالان خلاق، دانش بنیان و فناور، عرضه می کند. پشتیبانی از سرمایه گذاری ۲۳ شرکت خصوصی برای اجرای طرح های تولید بیشتر از ۵۰ نوع و طبقه بذری، اندام تکثیری گیاهان دارویی و صنعتی از این جمله حمایت ها هستند. این ۵۰ نوع طبقه و بذر نقش مهمی در توسعه زنجیره ارزش گیاهان دارویی ایفا خواهند کرد.
تولید و خودکفایی در زمینه بذر، یکی از محورهای مهم اقتصاد دانش بنیان در کشاورزی و گیاهان دارویی است. از این نظر هم ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیتهای مختلف حمایتی را در این عرصه سازماندهی و اجرا کرده است.
بخشی از این حمایت ها به تولید بذرهای استاندارد و دارای مقاومت بالا از راه به کارگیری ابزار فناوری، همچون کشت سلول و بافت، تخصیص یافته است.
در حال حاضر شرکتهای خلاق مختلفی با حمایت ستاد در این عرصه فعال شده اند و هر ساله هم تعدادی شرکت خلاق و نوآور دانشگاهی و صنعتی، در زمینه تولید فناورانه بذر، متولد می شوند که در راه بالنده شدن و عرضه محصول گام برمی دارند.
زیست بوم نوآوری گیاهان دارویی همینطور به مراکز در دسترس داده نیاز دارد. ازاین رو، ستاد از ایجاد بانک اطلاعات گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی حمایت کرد. این گونه بانکهای اطلاعاتی می توانند به محققان، پژوهشگران، فعالان فناور، خلاق و دانش بنیان کمک کنند که طرح های خویش را با استفاده از اطلاعات به روز و در دسترس به سرانجام برسانند.

1400/08/25
23:21:37
0.0 / 5
653
تگهای ۵۰ نوع جدید گیاهان دارویی حمایت شد: آموزش , استاندارد , پژوهش , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیست و یکم