در گزارش بیست و یكم اعلام شد؛

انتشار اسامی دریافت کننده های تسهیلات صندوق نوآوری تا آخر سال

انتشار اسامی دریافت کننده های تسهیلات صندوق نوآوری تا آخر سال

به گزارش بیست و یکم رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از انتشار لیست شرکتهای دانش بنیان بزرگ و کوچک دریافت کننده تسهیلات این صندوق تا آخر سال اطلاع داد.دکتر علی وحدت در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتشار لیست شرکتهای دریافت کننده تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: بنا داریم لیست شرکتهای دانش بنیان را بزودی و تا آخر سال منتشر نماییم.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: این لیست هم اکنون وجود دارد و تابحال به معاونت علمی و فناوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری و دفتر ریاست جمهوری عرضه شده است.
وی با اشاره به اینکه ما هنوز هم حساسیت و محدودیتی نداریم برای انتشار اسامی شرکتهای دانش بنیان دریافت کننده تسهیلات نداریم، اظهار داشت: از آغاز سال تابحال هم میزان تسهیلات عرضه شده به این شرکت ها از ۱۳ هزار میلیارد تومان به نزدیک ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و شرکتهای دیگری هم به این مجموعه دریافت کنندگان تسهیلات افزوده شده اند.
وحدت با اشاره به اینکه شرکتهای دانش بنیان که توسط صندوق نوآوری تسهیلات دریافت می کنند تایید شده از جانب معاونت علمی هستند، اظهار داشت: هر یک از این شرکت ها از نوع دانش بنیان های تولیدی و نوپا هستند که پس از ارزیابی های صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته اند تسهیلاتی را از این نهاد دریافت نمایند.
به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، چندی قبل اعتراضاتی از جانب فعالان و کسب و کارهای مجازی نسبت به صحبت های علی وحدت، رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری در خصوص «اعطای تسهیلات ۱۳ هزار میلیارد تومانی به شرکتهای دانش بنیان و استارت آپی بزرگ» مطرح و سبب شد عملکرد این نهاد مالی با موجی از انتقادات روبرو شود.
منتقدان این سوال را مطرح نمودند که چرا به شرکت هایی که به جای کار دانش بنیانی بیشتر به کار تجاری مشغول هستند، تسهیلات اعطا شده آنها همینطور انتشار لیست اسامی شرکتهای دریافت کننده تسهیلات را از صندوق نوآوری و شکوفایی مطالبه کردند و صندوق هم در آن زمان قول انتشار این لیست را داد.


منبع:

1400/08/24
15:24:41
0.0 / 5
598
تگهای انتشار اسامی دریافت کننده های تسهیلات صندوق نوآوری تا آخر سال: تحقیقات , تولید , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیست و یکم