با تلاش یك تیم استارت آپی؛

تولید تجهیزات موتور برقی

تولید تجهیزات موتور برقی

محققان در یک تیم استارت آپی موفق به طراحی و تولید اجزای موتور برقی همچون برد الکترونیکی، اپلیکیشن و تکنولوژی قفل موتور شدند که مقرر است این پروژه در تهران اجرایی شود.سید سجاد غرضی مدیرعامل استارت آپی فعال در زمینه سرویسهای حمل و نقل اشتراکی (موتور برقی و دو چرخه برقی) در کارخانه نوآوری «های وی» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در طول سالهای گذشته، استفاده از وسایل حمل و نقل دوچرخ در حوزه میکرومبیلیتی یا همان حمل و نقل مویرگی در سراسر دنیا رایج شده و مدلی که امروزه در خیلی از شهرهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از اپلیکیشن های اشتراک گذاری موتورهای برقی و دوچرخه های برقی و اسکوتر است.
وی افزود: میکرومبیلیتی و حمل و نقل هوشمند از مهم ترین ابزارهای پیشرو برای مبارزه با ترافیک سنگین شهری و معضل جای پارک در شهرهای بزرگ است چونکه استفاده از وسایل حمل و نقل دو چرخ برقی تأثیر بسزایی در کنترل آلودگی و بهبود کیفیت زندگی در کلانشهرهای جهان دارد.
غرضی اظهار داشت: در این استارت اپ موفق شدیم با بومی سازی کلیه تجهیزات و فناوری های مورد استفاده در سیستم های اشتراکی، بردهای الکترونیکی در رابطه با موتورها و دوچرخه های برقی (با استفاده از فناوری اینترنت اشیا)، اپلیکیشن و تکنولوژی قفل را طراحی و تولید نماییم.
وی در مورد شیوه کار این سیستم اظهار داشت: در این تیم «برد الکترونیکی» که ارتباط بین موتور و دوچرخه های برقی با تلفن همراه را برقرار می کند هم طراحی و تولید شد؛ با استفاده از برد الکترونیکی ساخته شده در این تیم، هدایت، تعیین مسیر، خاموش و روشن شدن، قفل، پرداخت هزینه و... موتور برقی و دوچرخه برقی در کمترین زمان ممکن برای کاربر مهیا می شود.
مدیر این تیم استارت آپی افزود: تعمیر و نگهداری موتورها و دوچرخه ها، شارژ باتری آنها و طراحی ایستگاههای شهری توسط اعضای این تیم انجام می شود تا در کمترین زمان ممکن موتورها و دوچرخه های برقی سالم و بدون نقص در دسترس شهروندان قرار گیرد.
به گفته غرضی، موتورها و دوچرخه های برقی این استارت آپ به زودی در دسترس عموم قرار خواهند گرفت و همگان میٰ توانند با نرم افزار و تجهیزاتی که در این تیم استارت آپی طراحی کردیم از موتورها و دوچرخه های برقی استفاده کنند.
مدیر این تیم استارت اپی اضافه کرد: طی توافقاتی که با شهرداری داشته ایم، با حدود ۱۰۰ موتور و دوچرخه برقی در یک منطقه پروژه خویش را اغاز نماییم.
وی با تکیه بر این که این موتورها و دوچرخه ها قابلیت جایگزینی وسایل نقلیه عمومی را ندارند و فقط در نقش مکمل حمل و نقل عمومی عمل می کنند، اظهار داشت: امیدواریم تا در آینده ای نه چندان دور در راه دستیابی به حمل و نقل هوشمند، تکمیل سفرهای درون شهری با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه ها و موتورهای برقی اشتراکی میسر شود.
وی افزود: با استقبال و اطمینان شهروندان به سیستم حمل و نقل عمومی و اشتراکی که با همکاری نهادهای دولتی و خصوصی میسر خواهد شد شاهد استفاده کمتر از وسایل نقلیه شخصی در سطح شهر خواهیم بود.


منبع:

1400/08/22
22:12:30
0.0 / 5
780
تگهای تولید تجهیزات موتور برقی: اپل , اپلیكیشن , الكترونیكی , اینترنت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم