تبدیل ضایعات كشاورزی به محصولات صنعت خودرو

تبدیل ضایعات كشاورزی به محصولات صنعت خودرو

به گزارش بیست و یكم تولید محصولات مورد استفاده در صنعت خودرو به مواد خام زیادی نیاز دارد كه معمولا تجدیدپذیر نیستند، اما ضایعات كشاورزی می توانند این مشكل را برطرف كنند.به گزارش بیست و یكم به نقل از نیواطلس، تعدادی از پژوهشگران اروپایی كشورهای مختلف پس از سه سال پژوهش، توانستند از ضایعات كشاورزی برای تولید محصولات مختلفی استفاده كنند كه در صنعت خودروسازی و صنایع وابسته به آن به كار می آید.
در این بررسی محققانی از كشورهای اسپانیا، ایتالیا، سوئد و بلژیك مشاركت داشتند. آنها از زائدات لیمو، انار، كلم بروكلی و پوسته بادام مواد جالب و منحصر به فردی را تولید كرده اند.
به عنوان مثال، رنگهای استخراج شده از گیاهان انار، لیمو و كلم بروكلی برای تولید رنگ هایی مورد استفاده قرار گرفته اند كه به شیوه های مصنوعی و شیمیایی قابل تولید نیستند و در صنعت خودروسازی مورد نیاز هستند.
از سوی دیگر، روغن قابل استخراج از لیمو به دلیل قابلیت ضدباكتری و بوی خوشی كه دارد برای افزودن به دستگیره های درب خودرو ها و هم داشبوردهای آنها قابل استفاده می باشد و همین مسئله سبب می شود میكروب های داخل محیط بسته خودرو از بین بروند.
پوسته های خرد شده بادام هم می توانند برای تقویت برخی سازه ها و بدنه خودرو به كار گرفته شوند. بعضی از این زائدات كشاورزی برای تهیه پلیمرهایی به كار گرفته شده اند كه توسط چاپگرهای سه بعدی به منظور تولید بخش هایی مهم از اتومبیل ها قابل استفاده هستند.
از جمله شركت های خودروسازی كه برای تهیه این محصولات با یكدیگر همكاری كرده اند، می توان به فورد و فیات اشاره نمود.

1398/09/20
17:31:01
5.0 / 5
4265
تگهای تبدیل ضایعات كشاورزی به محصولات صنعت خودرو: پژوهش , تولید , شركت , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیست و یکم