هابل ثبت كرد

یک حباب بزرگ در دل کهکشان

یک حباب بزرگ در دل کهکشان

ابرهای گازی و یک ˮابَر حبابˮ عجیب مواردی هستند که می توانید در تصویر جدید ثبت شده توسط هابل مشاهده کنید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، این تصویر یک سحابی یا ابرگازی با نام "N۴۴" را نشان میدهد که در کهکشانی به نام ابر ماژلانی بزرگ قرار گرفته است. در این تصویر جدید می توانید درخشش گازهای هیدروژنی را تماشا کنید که در کنار خطوط غبار و ستاره هایی با قدمت های مختلف در ساختاری پیچیده در فاصله ی ۱۷۰ هزار سال نوری از زمین قرار گرفته اند.
ناسا می گوید که این "ابَر حباب" که بنظر می رسد در بخش مرکزی بالای ابر گازی قرار گرفته است قابل توجه است برای اینکه دانشمندان در تلاشند تا نحوه ی تشکیل این ساختار که ۲۵۰ میلیون سال نوری وسعت را دریابند.


پژوهشگران این آژانس در اطلاعیه ای نوشتند، وجود آن مانند یک راز است. آنها توضیح دادند که دو نظریه وجود دارد. یک نظریه آنست که ستاره های بزرگ گازها را همراه با بادهای ستاره ای به اطراف پخش کرده اند اما سرعت بادهای اندازه گیری شده با این نظریه ناسازگار است.
احتمال دیگری نیز وجود دارد و آن انفجار یک ستاره درحال مرگ به نام "ابرنواختر" است که موجب ایجاد حفره در بین گازها شده است.
ستاره شناسان شاهد تفاوت قدمت پنج میلیون ساله میان ستاره های درون "ابَرحباب" و لبه آن بوده اند. به قول ناسا این تفاوت قدمت نشان دهنده ی چندین زنجیره تشکیل ستاره است.1400/08/14
17:04:19
0.0 / 5
644
تگهای یک حباب بزرگ در دل کهکشان: پژوهش
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیست و یکم